• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK İL HALK KÜTÜPHANESİ KALİTESİNİ TAÇLANDIRDI

BİLECİK İL HALK KÜTÜPHANESİ KALİTESİNİ TAÇLANDIRDI

BİLECİK İL HALK KÜTÜPHANESİ KALİTESİNİ TAÇLANDIRDI

Yakın bir tarihte yenileme, düzenleme ve yapılanma süreci geçirmiş olan Bilecik İl Halk Kütüphanesi her geçen gün hizmet kalitesini arttırmaya devam ediyor. Bu anlamda kalitesini taçlandıran kütüphane Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından 2016 yılının en başarılı kütüphane ödülleri kapsamında verilen “Teknolojiyi En İyi Kullanan Kütüphane” ödülünü kazandı. Konu hakkında görüşlerini aldığımız Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdürü Pınar Dengiz, bu ödülün kendilerine, hayata tutunan kütüphane olduklarını gösterdiğini ifade etti. Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdürü Dengiz, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bu ödül bize hayata tutunan kütüphane olduğumuzu göstermiştir.”

Halk kütüphanelerimiz gelişmekte, çağa aya uydurmakta, yenilenmektedir. Klasik hizmetler bu anlamda çeşitlenmekte ve zenginleşmektedir. Bilgisayar ve bilgi teknolojilerinden faydalanan kütüphaneler hizmetlerini modernleştirmekte kullanıcılara kitap dışında yeni pencereler açmaktadır.

Kütüphanemiz 2015 yılında yapılan güçlendirme işi sonrası günün gereklerine uygun, modern, ihtiyaca cevap verebilen, yenilik ve değişimi ön planda tutan, mesleğimize yönelik tüm teknolojileri kullanan örnek bir halk kütüphanesine dönüştürmek için çalıştık. Projeler ürettik ve hayata geçirdik. Türkiyede’ki diğer halk kütüphanelerinin çalışmalarını ve yenilikçi girişimlerini takip ettik. Biz kendi okuyucu profilimize, koleksiyonumuza, taleplere ve hedeflerimize yönelik daha farklı yenilikler hatta ilkleri hayata geçirdi. Yenilikçi hizmetlerimiz özellikle de bilgi teknolojisi ve RFID Akıllı Kütüphane Sistemine yönelik uygulamalarımız diğer halk kütüphaneleri için de örnek teşkil etti.

1

Tüm bu çalışmalarımız Türk Kütüphaneciler Derneği tarafından bu yılın en başarılı kütüphane ödülleri kapsamında verilen en iyi teknolojiyi kullanan kütüphane ödülünü kütüphanemizin alması ile taçlandı. Türkiye çapında seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmenin sonunda kütüphanemizin bu nitelikte bir ödüle layık görülmesi ve kurum tarihimizde ilk defa bir ödül almanın onurunu yaşamış olmak hem benim hem de tüm mesai arkadaşlarım açısından mutluluk verici, önemli ve değerlidir. Bu ödül bize hayata tutunan kütüphane olmak yolunda doğru adımlarla ilerlediğimizi göstermiştir.

MEHMET SELİM SAÇTI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam