• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE PROJE GURURU

BİLECİK İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDE PROJE GURURU

Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Programı, Okul Eğitimi Alanında Erasmus Akreditasyonuna hak kazandı.

Müdürlükten yapılan açıklamada, akreditasyonun kente ve ülkeye hayırlı olması dilenirken, şu açıklama yapıldı:

” T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Erasmus+ Programı kapsamında Müdürlüğümüzce hazırlanan Erasmus+ Okul Eğitimi Personel Hareketliliği için Erasmus+ Akreditasyonu projemiz kabul edilerek Müdürlüğümüz 7 yıllık süre ile akredite edilmiştir. Erasmus+  Akreditasyonu ile, Avrupa Birliği 2021-2027 Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor Programı kapsamında Müdürlüğümüze 1.5 Milyon Euro civarında hibe sağlanması öngörülmektedir.

Elde edilen 7 yıllık akreditasyon sürecinde, Cumhurbaşkanlığı On Birinci Kalkınma Planı, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu ve 2019-2023 Dönemi Stratejik Planı, Erasmus Programı’nın öncelikleri, Müdürlüğümüz Uluslararasılaşma Strateji Belgesi ve Stratejik Planı’nda yer alan hedef, strateji ve faaliyetler doğrultusunda:

Yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizin yabancı dil yeterliliğinin geliştirilmesi,

Yabancı dil öğretimi ve öğreniminin niteliğinin geliştirilmesi,

Özel program ve proje uygulayan ortaöğretim kurumları ve bünyesinde yabancı dil sınıfı bulunan ortaöğretim kurumlarının niteliğinin geliştirilmesi,

Özel eğitim kurumlarının ve özel eğitim ve rehberlik hizmetlerinin niteliğinin geliştirilmesi,

Yönetici ve öğretmenlerin mesleki yeterliliklerinin eğitimde yenilik ve dijital dönüşümü destekleyecek nitelikte geliştirilmesi,

Yönetici ve öğretmenlerin yeni nesil öğrenme araçlarını kullanma ve dijital yeterliliklerinin geliştirilmesi,

Eğitimin bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle desteklenmesi ve öğrencilerin temel yeterliliklerinin piyasa taleplerine uygun nitelikte geliştirilmesi yönünde faaliyetler planlanmıştır.

Planlanan faaliyetler çerçevesinde, 2021-2027 yılları arasında her kademe ve türdeki okul ve kurumlarımızdan 500 civarında yönetici, öğretmen ve öğrencinin yurtdışındaki çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek olan eğitim-öğretim ve işbaşı gözlem faaliyetleri ile stratejik ortaklık faaliyetlerinden yararlanması sağlanacaktır.

Akreditasyonun ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diler, başvurusunun hazırlanmasında emeği geçen Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi personeline teşekkür ederiz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam