BİLECİK İL MÜFTÜLÜĞÜ’NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

BİLECİK İL MÜFTÜLÜĞÜ’NDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

Bilecik İl Müftüsü iken yaş haddinden emekliliğe ayrılan Necati Akkuş’un yerine, Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile İstanbul Tuzla İlçe Müftüsü Ali Erhun atanmıştı. Erhun, yeni görevini İl Müftülüğü’ne vekâlet eden Bozüyük İlçe Müftüsü Mustafa Topal’dan devraldı.

İl Müftülüğü makamında düzenlenen Devir Teslim Törenine, İl Müftüsü Ali Erhun, Bozüyük Müftüsü Mustafa Topal, şube müdürleri ve personel katıldı.

Görevi devralan İl Müftüsü Ali Erhun, göreve başlamanın heyecanı içerisinde olduğunu belirterek, “Yüce Rabbim, Din-i Mübin-i İslam yolunda kendi ilimizde bizlere görev yapmayı nasip etti. Bu konuda Rabbime hamd ve senalar ediyorum. Memleketimizde görev yapmak ayrı bir şeref ayrı bir sorumluluk. Vekâleti döneminde görevini titizlik ve başarıya sürdüren Mustafa Topal hocama tüm Bilecik halkı adına teşekkür ediyorum. Görevimizin hizmet alanıyla ilgili dini hizmetleri en iyi şekilde yapmaya gayret edeceğiz. Rabbim Mahcup etmesin” ifadelerine yer verdi.

Devir teslim töreninde konuşan Bozüyük Müftüsü Mustafa Topal, İl Müftüsü Erhun’un kendi ilinde görev yapacak olduğundan dolayı avantajlı olduğunu dile getirdi. Bozüyük Müftüsü Mustafa Topal, “Hocamın kendi ilinde görev yapmasının avantajı var. Şehrini, insanını ve insanının sosyal yapısını tanıyor. Dolayısıyla hizmet umdelerini tespit etme konusunda kendi ilinde görev yapması, avantaj sağlayacaktır. Cenab-ı hak  hocamın yar ve yardımcısı olsun. Mahcup eylemesin” dedi.

İl Müftü Vekili Mustafa Topal,  Müftü Erhun’a, sarık ve cübbeyi düzenlenen törenle giydirdi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam