Bilecik İl Müftülüğünde İlk Resmî Nikâh Kıyıldı

Bilecik İl Müftülüğünde İlk Resmî Nikâh Kıyıldı

Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun, İl Müftülüğünde düzenlenen törenle ilk resmî nikâhı kızına kıydı.

Müftülük makamında Hatice Erhun ve Şevket Göktaş’ın ailelerinin de katıldığı nikah töreninde, çiftlerin “evet” cevabını vermesinin ardından Müftü Ali Erhun, ” Ben de şahitlerin huzurunda, evlenmelerine engel bulunmayan gençlerimizin nikâhını kıyıyorum. Rabbimizin emri ve izniyle yasaların bana verdiği yetkiyi kullanarak sizleri karı koca ilan ediyorum. Allah hayırlı mübarek eylesin” dedi.

Hatice Erhun ve Şevket Göktaş çifti ise, müftülere nikâh kıyma yetkisinin verilmesinin ardından Bilecik Müftülüğünde ilk kıyılan nikâhın kendi nikahları olmasının mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Nikâhın ardından çiftlere mutluluklar dileyen Müftü Ali Erhun, evlilikleri boyunca dikkat etmeleri gereken hususları hatırlatarak yerine getirilmesi gereken dini vecibeler konusunda nasihatlerde bulundu.

03/11/2017 tarihli ve 30229 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılmasıyla Müftülüklere resmî nikâh kıyma yetkisi verilmişti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam