BİLECİK İL MÜFTÜSÜ ALİ ERHUN, EROL MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

BİLECİK İL MÜFTÜSÜ ALİ ERHUN, EROL MÜTERCİMLER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Bilecik İl Müftüsü Ali Erhun, katıldığı televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Bilecik Adliye Sarayına giderek Savcılığa suç duyurusunda bulunan İl Müftüsü Erhun, ”Makus bir zihniyetin ürünü olan bir bakış açısıyla; vatanına, milletine ve milletinin ulvi değerlerine bağlı kalarak, şan ve şerefiyle devletimizin her kademesinde anlının akıyla çalışan İmam Hatipli gençlerimize ve mezunlarına hakaret edilmiştir” dedi.

Müftü Erhun, şöyle devam etti:

”Bu taktik bilindik bir taktiktir. İyilik ve hayırda, ilim ve irfanda, vatan ve milletine hizmette yarışamayanlar, vatanına ve dinine hizmet yolunda bayrağı elinden düşürmeyen bu güzide insanlara hayasızca ve iftira ederek saldırıyor. Aslında bu saldırılar üç beş din istismarcısının adı kullanılarak İslam dinine ve onun ilkelerine yapılan saldırılardır. Bu saldırılar aynı zamanda bir din istismarıdır. Ortalıkta dolaşıp kendilerini mehdi ve kurtarıcı olarak tanıtan halkın aklını ve parasını istismar eden şarlatanlar ne kadar din istismarcısı ise, bu tipleri, İmam Hatipli ve ya dindar olarak gösteren şarlatanlar da bir o kadar din istismarcısıdır.”

Ayrıca Müftü Ali Erhun, ”Bu köhne zihniyetin karalama ve iftira kampanyasına rağmen 69 yıllık yarım asrı geçmiş ilim ve irfan çınarları olan imam hatiplerimiz, 1 milyon 400 bin öğrencisi ve milyonlarca mezunları ile Cumhurbaşkanlığı makamından imam ve müezzin kadrolarına kadar devletin her kademesinde bir yıldız olarak parlamaya, ilim, irfan, şefkat ve merhametiyle örnek olmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam