• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK, İLK KATLI OTOPARKINA KAVUŞACAK

BİLECİK, İLK KATLI OTOPARKINA KAVUŞACAK

Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılacak olan Bilecik Belediyesi Katlı Otoparkın temeli, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Eski Tekel deposunun olduğu alana yapılacak katlı otoparkın temel atma törenine, Vali Vekili Mehmet Taşdöğen, Belediye Başkanı Selim Yağcı, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, TSO Başkanı Mefail Ateş, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nail Öztürk, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ümran Karayiğit, bazı daire müdürleri ve STK temsilcileri ile civar ilçe ve belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

”KATLI OTOPARKIMIZI HIZLI BİR ŞEKİLDE TAMAMLAYIP VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ”

Belediye Başkanı Selim Yağcı, törende yaptığı konuşmada, otoparkın biraz geç kaldığını ama çalışmaların hızlı ilerleyerek zaman kaybının tolere edileceğini belirterek, şunları kaydetti:

”Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek proje ile katlı otoparkımız, 3 kat üzeri inşa edilecek ve 114 araç kapasitesine sahip olacak. Katlar arası çift giriş ve çıkışı bulunacak olan katlı otoparkta katlar arasında araç asansörü bulunacak. Ayrıca özel motosiklet park alanına da sahip olacak katlı otoparkta araç yıkama alanları da yer alacak.  2018 yılı içerisinde, kamuoyunda Seven Çarşısı olarak bilinen ve yeni adıyla 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Meydanı’nın altında yapılacak otoparkla birlikte merkezdeki trafik yoğunluğu azaltılacak. Ayrıca şehrin çeşitli bölgelerine konulacak portatif otoparklarla yaklaşık 300 araç kapasiteli park alanı oluşturulacak. ” dedi.

Katlı otoparkın yıl sonuna kadar bitirileceğini belirten Belediye Başkanı Selim Yağcı, 2018 yılı içerisinde hizmete açmak istediklerini dile getirdi.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ŞEHİTLER MEYDANI ÇALIŞMALARINI DA EN KISA ZAMANDA BAŞLAYACAĞIZ”

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı çalışmalarına da kısa zaman içinde başlayacaklarını hatırlatan Belediye Başkanı Selim Yağcı, ” İkinci otoparkı inşallah 15 Temmuz Şehitler Meydanı adını koyduğumuz tabi onu da böyle şükranla, teşekkürle yad ediyorum. Memleketimize güzel hizmetler yapan eski Belediye Başkanları ağabeylerimizden Mehmet Seven’i Seven Çarşısı olarak geçen o yere ilişkin ikinci otoparkımızı da inşallah bu yılın sonuna kadar oranın ihalesini de yaparak ikinci otoparkı da oraya yapacağız. Şehir merkezine yine bu konuda nasip olursa Maliyemizle de gerekli görüşmeleri yaparak bu bölge çok önemli bir bölge ve bu bölgede otopark sıkıntımız daha fazla. Üçüncü otoparkı da şu ahşap dükkanların olduğu yerin alt kotuna girerek, üçüncü otoparkı da orada gerçekleştireceğiz. Hedefimiz şehir merkezinde 300 otoparka ulaşmak.” şeklinde konuştu.

İSMETPAŞA MAHALLEMİZDE KATLI OTOPARKLAR YAPACAĞIZ

Bilecik Belediyesi tarafından İsmetpaşa Mahallesinde katlı otoparklar yapacaklarını kaydeden Belediye Başkanı Selim Yağcı; ” Yeni otogarımızı açtık. Eski otogarda minibüslerin ve köyden gelen araçların ve servislerin bekleme noktası otoparkı olacak. Onların da boşalttığı noktada büyük bir rahatlama olacak. Seçim vaatlerimizin içinde döner otopark vaadimiz de vardı. O otoparklardan da gerekli siparişleri yaptık. Onları da özellikle İsmetpaşa Mahallemizde kullanmak istiyoruz. Çünkü oralarda yer bulmamız çok sıkıntı. Vakıflar Bankası’nın arka taraflarındaki alanlarda da birkaç alanı kamulaştırma yaparak o otoparklarımızı 25-50 metrekarelik alanlarda yaklaşık 12 araçlık otoparklar koyarak hemşehrilerimizin bu anlamdaki hayatını kolaylaştırmaya gayret gösteriyoruz.”dedi.

ŞERİFPAŞA CAMİ REKREASYON ÇALIŞMALARI İLE YENİ GÜZEL MEKANLARI İLİMİZE KAZANDIRCAĞIZ

Bilecik Belediyesi olarak şehrin dört bir köşesinde faaliyet gösterdiklerini kaydeden Belediye Başkanı Selim Yağcı, ”Şerifpaşa Cami rekreasyon çalışmalarımız başladı. Burada gerçekleştireceğimiz çalışmalar ile o bölgeye eski güzelliğini kazandıracağız. Yani orada alt katlarda tuvalet ve ihtiyaç alanları yer alacak. Üst tarafta ise vatandaşlarımızın rahat nefes alacağı, fotoğraf karelerinin yakalanabileceği yeni dinlenme alanları oluşturacağız” dedi.

Vali Vekili Mehmet Taşdöğen ise Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projenin önemine değinerek, yapılan çalışmalardan dolayı Belediye Başkanı Selim Yağcı ve belediye çalışanlarına teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Bilecik Belediyesi Katlı Otapark’ın açılışı yapılan duanın ardından protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Açılışta ayrıca Bilecik Belediyesi tarafından Muharrem ayı aşure günü dolayısıyla aşure ikramı yapıldı. Belediye Başkanı Selim Yağcı, Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen ve beraberindekiler, vatandaşlara aşure ikram etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. sıradan bir proje bilecik yatırım teknopark fabrika yatırım isityor batıdan en geri kalmıs sehirr bunlar yetmez

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam