BİLECİK İSTANBUL’DA TARİHİ VE KÜLTÜRÜYLE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
admin • 7 Kasım 2015 17:16:28 
BİLECİK İSTANBUL’DA TARİHİ VE KÜLTÜRÜYLE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Bilecik Belediyesi ve İstanbul Bilecikliler Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen Sivas günleri kapsamında, Bilecik ile ilgili bir stant açılarak tarih ve kültürümüze ait eserler sergiler yer aldı. 6 Kasım Cuma günü başlayan program 8 Kasım Pazar günü sona erdi.

 

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Sivas Günleri 2015’in açılış töreni  TBMM Başkanı İsmet Yılmaz gerçekleştirdi.

Yılmaz yaptığı konuşmada , “Bizi diğerlerinden farklı kılan, bizi diğerlerinden ayırt eden üstün kılmayan ancak zengin kılan şey bizim kültürümüzdür” ifadelerinde bulundu.

Binlerce insan tarafından büyük rağbet gören ve bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Sivas Günleri 2015’in açılış töreni gerçekleştirildi. Sivas’ın tüm ilçelerinin stant tanıtımının gerçekleştirildiği organizasyona, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz’ın yanı sıra, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sivas Valisi Alim Barut, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can katıldı.

 

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı

“Bu etkinlik Bilecik ile Sivas’ın medeniyet bağlarını hatırlatmıştır”

Etkinliğe Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Bilecik Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi üyeleri katıldı.

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı 6,7,8 Kasım günlerinde gerçekleştirilecek olan ve ilimizin de bu etkinlik kapsamında tanıtılacağı, Sivas Günleri2015programına katılarak, konuşma yaptı.

İstanbul Maltepe Sahili Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilen büyük organizasyona, TBMM Başkanı  İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, ilçe belediye başkanları, kurum ve kuruluş temsilcileri,sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Sivas ve Bilecik'e ait birbirinden zengin kültürel etkinlikler ve yöresel lezzetlerin tüm İstanbul'luların beğenisine sunulduğu programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Sivas ve Bilecik'in tarihteki önemine değindi.

 Sivas ve Bilecik'in Selçuklu ve Osmanlı İmparatorluğu gibi cihan devletlerinin kuruluşlarında önemli yere sahip olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şunları söyledi:

''Öncelikle bugün İstanbul'umuzda gerçekleştirilen bu güzel etkinliğin hayırlı ve güzel sonuçlara vesile olmasını diliyorum. Gerçekleştirilen bu etkinlik ile Bilecik ve Sivas gibi iki kadim şehrin buluşmasına kaynaklık etmiştir. Bu etkinlik aynı zamanda Osmanlı Cihan İmparatorluğu'nun kuruluş toprakları olan Bilecik ile Anadolu'nun en eski ve önemli yerleşim merkezlerinden biri olan Sivas'ın tarih ve medeniyetteki bağlarını hatırlatmıştır. Bu organizasyon, her iki şehrin tanıtılmasına aracılık etmesinin yanısıra, iki şehir arasındaki kardeşlik ve dayanışma bağlarının da güçlendirilmesine aracılık etmektedir. Gerçekleştirilen bu etkinlik ile Bilecik ve Sivas arasındaki mesafeler azalmış ve her iki şehir arasında kardeş şehirlerin kurulmasına ön ayak olacak özellikler tespit edilmiştir.'' dedi.

Gerçekleştirilen etkinlikte konuşmalar yapan TBMM Başkanı  İsmet Yılmaz ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Belediye Başkanı Selim Yağcı'dan övgü dolu sözlerle bahsetti.

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x