• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK KENT KONSEYİNDEN YANGIN BÖLGESİ ÖNERİLERİ

BİLECİK KENT KONSEYİNDEN YANGIN BÖLGESİ ÖNERİLERİ

Bilecik Kent Konseyi Yürütme Kurulu yangın bölgesi için yardım önerilerini açıkladı.

Konseyden yapılan açıklamada, “Bilecik Kent Konseyi olarak Bilecikli Sivil Toplum Örgütleri ve vatandaşlarımızın büyük destekleriyle başlattığımız “Hayaller Küllenmesin” yardım kampanyası kapsamında, yangın bölgesi Antalya/Manavgat ilçesinde bulunan köylere, Bilecik Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından Tespit ve Araştırma Komisyonu görevlendirilmiştir.

Görevlendirilen komisyon üyelerinin bölgedeki kurum, kuruluş, STK ve mağdur vatandaşlarla yaptığı görüşmeler çerçevesinde gerçekleştirdiği tespitler kapsamında;

Bilecik Kent Konseyi Yürütme Kurulu olarak yardım için önerilerimiz aşağıdaki şekilde belirtilmiştir:

* Bölgede yapılan incelemelerde Manavgat ilçesinin Güzelyalı, Değirmenli ve Belenobası köylerinde yanan ev sayısının diğer bölgelere göre daha fazla olduğu tespit edilmiştir.

* Mağdur vatandaşlarımızın yanan evlerinin yerine AFAD geçici olarak konteyner ve çadır tedarikinde bulunmuştur.

* Bölge halkı çoğunlukla hayvancılık yapmaktadır. Bu kapsamda ülkemizdeki siyasi partilerin (MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli’nin başlattığı kampanya) ve Sivil Toplum Örgütlerinin yardım kampanyaları ile mağdur vatandaşlarımıza küçükbaş ve büyükbaş hayvan yardımı yapıldığı görülmüştür.

* Bölgede konuşulan yetkililer ve mağdur ailelerden alınan bilgilerle, giyecek ve yiyecek konusunda öncelikli ihtiyaçların giderildiği, bu konuda acil ihtiyaç bulunmadığı tespit edilmiştir.

* Yapılan tespitler neticesinde öncelikli olarak bölge halkının hayvanlarının barınabileceği alanlara ihtiyaç olduğu tespit edilmiş olup, bölgeye gönderilebilecek çit, saman, yem gibi malzemelerin bölge halkına daha çok yararlı olacağı düşünülmektedir.

“Hayaller Küllenmesin” Kampanyası;

Tespit ve Araştırma Komisyonu Raporu ile belirlenen öncelikler kapsamında; bölge halkının acil ihtiyaçlarına çözüm olabilecek malzeme olarak çit, saman ve yem temini konusunda, Sivil Toplum Örgütlerimiz ve yardımsever Bilecikli Hemşehrilerimizin desteği ile devam ettirilmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam