• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK KONAK’TA BULUŞTU

BİLECİK KONAK’TA BULUŞTU

Bilecik Konak Kafe Restaurant, Bilecik Dostlar Grubu tarafından düzenlenen muhteşem iftar programına ev sahipliği yaptı.

1

Bilecik’in önde gelen isimlerinin yanında Bilecik dışından gelen STK temsilcilerinin katıldığı 250 kişilik grup, Bilecik’in en nezih mekanlarından birisi olan Konak Kafe Restaurant’ta bir araya geldi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Müsteşarı hemşehrimiz Fatih Dönmez, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Bilecik Dostlar Grubu ve İstanbul Yörük Türkmenler Derneği Başkanı Faruk Şahin, Türkiye Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Türkiye Yörük Türkmen Birliği Genel Sekreteri Fahrettin Beşli, Oğuz Boyları Konfederayonu Başkanı Niyazi Çapa, 72 il ve federasyonlarından oluşan 7 Renk Tek Yürek Platformu üyeleri, Bilecik Milletvekili Halil Eldemir,  Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Ak Parti Bilecik İl Başkanı Fikret Karabıyık, CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, CHP Bilecik Merkez İlçe Başkanı Gültekin Çalışkan, İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler, İl genel meclisi üyeleri; Osman Varolu, Turgay Yılmaz, Hikmet Turan, Belediye Meclis Üyeleri; Erdoğan Yeşil, Zafer Atasev, Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş, Gölpazarı Belediye Başkanı Vedat Kazıcı, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, YARIN Gazetesi Sayfa Editörü Cafer Elmas, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar, Şeyh Edebali’yi Tanıtma Kültür Derneği Başkanı Arif Duymuş, Bilecikspor Başkanı İsmail Cinoğlu, Bilecik İnsan Kaynakları Platformu (İK11) Başkanı Halil Altınay, Pazaryeri MYO Müdürü Faruk Akın ve 50 ilin dernek temsilcisi ile Bilecik Dostlar Grubu Yöneticileri katıldı.

Düzenlenen iftar yemeği öncesi il dışından gelen STK temsilcileri Bilecik’in tarihi mekanlarını ziyaret etti. Gruba Bilecik ve Söğüt’te Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tarih Bölümü Yrd. Doç. Dr. Refik Arıkan eşlik ederken; Osmaneli’nde ise Osmaneli Belediye Başkanı eşlik etti.

İftar ve sahur programını Konak Kafe Restaurant’ta gerçekleştiren grup, Ramazan Ayı ile birlikte artan birlik ve beraberlik coşkusunun hazzını yaşadı. Bilecik’in kazanması ve kalkınması için kendi alanlarında en iyi hizmetleri sağlayan gurubun bir araya gelmesiyle, birlik ve beraberlik mesajları güne damgasını vurdu. Katılımcı gurup Bilecik’e kazandıran ve gelişmesi için emek harcayan herkesin yanında olduklarının altını özellikle çizdi. Konak Kafe ve Restaurant’ın sahibi Mehmet Ergün’e Bilecik’e kazandırdığı çok önemli bir yatırım olan güzide mekan için teşekkür eden katılımcılar, Ergün’e başarılarının devamını diledi.

11

Misafirlerimizi biz aslında fahri değil öz hemşehrimiz kabul ediyoruz

Katıldığı iftar yemeği’nin ardından konuşan ve Bilecik’in farklı bir yönü ve özelliği olduğunu söyleyen Enerji ve Tabii kaynaklar bakanlığı müsteşarı Fatih Dönmez, “Bilecik’in kuruluşun ve kurtuluşun sembol kenti olması. Bundan dolayı da biz gurur duyuyoruz ve buradaki Anadolu’nun diğer yerlerinden gelen kardeşlerimizi de biz aslında fahri değil öz hemşehrimiz kabul ediyoruz.” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Bu geceyi tertip eden başta Faruk Şahin kardeşimiz olmak üzere ev sahipliğini yapan Vezirhan Belediye Başkanımıza siz çok değerli konuklarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bugün burada aslında yedi rengi ve tek yüreği temsil etmiş oldunuz. Ben bir kez daha ata yurdunuza hoş geldiğiniz için teşekkür ediyorum. Bu toprakların bir evladıyım fırsat buldukça da buraya değerli dostları hemşerileri ziyaret etmek için geliyorum. Her ne kadar enerji dünyasında enerji işlerini düzenlemeye çalışsak da zaman zaman bizim enerjimizde düşebiliyor. Onun için bu meclislerde enerji toplamaya geliyoruz. İçimizdeki enerjiyi dışa vurma fırsatı ve vesilesi bulmuş oluyoruz.”

 18

Dönmez’e keyfiye, kalpak gibi Bilecik’i simgeleyen hediyeler takdim edildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Dönmez’e, Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı İrfan Tatlıoğlu ve Oğuz Boyları Konfederasyonu Genel Başkanı Niyazi Çapa tarafından, keyfiye, kalpak gibi Bilecik’i simgeleyen çeşitli hediyeler takdim edilmesi üzerine dönmez sözlerine şu şekilde devam etti:

“O gün Anadolu’ya gelen Türk Boyları bu yedi rengi keyfiyede temsil etmiş oldular. Bizlere kadar da bu tevarüsen gelmiş oldu ama bu yedi renk ve tek yürek sadece orada değildi şüphesiz aslında dostluğun kardeşliğin paylaşmanın en güzel örneklerini biz tarihimizde başka devrelerde de yaşadık. En güzel örneklerinin birisini de sahabe hayatında gördük. Peygamber Efendimizin zamanında Allah onlardan razı olsun sahabeden varlığını ve yokluğunu paylaştılar ve bizim bugün buralara gelmemize vesile olan ilahi kelimetullah uğruna da mücadele ettiler o bayrak dinmedi zaman zaman Araplar zaman zaman Türkler ve diğer boylar bu bayrağın yere inmemesi için de mücadele etti. En güzel örneklerinden birisi de Osman Gazi’nin mücadelesi biliyorsunuz Rahmetullahı aleyh Bursa fethi esnasında şehit düşmüştü öyle diyelim çünkü fetih esnasında olmuştu fakat oğlu Orhan Gazi’ye bir vasiyeti vardı. Ey oğul eğer ben Bursa’nın fethinden önce ölürsem Bursa’yı fethettikten sonra beni oraya göm. Nitekim biliyorsunuz önce babasının yanına defin işlemleri oldu bir 30-40 gün sonra Bursa’ya defnedildi.

Osman Gazi bir vizyon ortaya koymuştu o vizyon o hedef şuydu biz batıya doğru gideceğiz hizmetlerimizi amaçlarımızı oradaki topluluklara da anlatacağız. Bursa en yakın hedefti onun için sonra Edirne fethi oldu Edirne’ye gittik. Akabinde Mevlam İstanbul’u nasip etti İstanbul’a geldik. Sonrasında Kurtuluş Savaşıyla birlikte de Gazi Mustafa Kemal ve Arkadaşları Anadolu’nun merkezini Ankara’ya tekrar getirmiş oldular. Aslında bu 4 şehirde birbirinin kardeşi şehirler ama bizim açımızdan Bİlecik’in farklı bir yönü ve özelliği var. O da kuruluşun ve kurtuluşun sembol kenti olması. Bundan dolayı da biz gurur duyuyoruz ve buradaki Anadolu’nun diğer yerlerinden gelen kardeşlerimizi de biz aslında fahri değil öz hemşehrimiz kabul ediyoruz. Onlarda lütfettiler geldiler teşrif ettiler bizleri mutlu ettiler. Ben tekrar başta organizasyon sahipleri olmak üzere çok değerli başkanlarıma misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Geceniz mübarek olsun. Allaha emanet olun. Geleceğiniz aydınlık enerjiniz bol olsun.”

 7

Gölpazarı Belediye Bakanı Kazıcı: “En önemli şey farklı renkleri kabul edip onları bir arada uyum içerisinde yaşatmaktır.”

Gölpazarı Belediye Bakanı Vedat Kazıcı yaptığı konuşmada farklı farklı renklerden oluşan ülkemizin uyum içinde, ötekileştirmeden, birlikte yaşama davasının öneminden bahsetti. Bilecik’e yakışır, şık ve nezih bir mekanı ilimize kazandıran Mehmet Ergün’e de teşekkür eden Kazıcı yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Ülkenin dört bir yanından bu akşam bizimle birlikte iftar açmaya gelen tüm kıymetli konuklara ayrı ayrı yürekten teşekkür ediyorum. Umut ediyorum bu etkinlik her gün artarak, çoğalarak daha çok derneğimizi, daha çok ilimizi, daha çok hemşehrimizi içine katarak devam edecek.

4

“Hizmetleri için ayrı ayrı teşekkür etmek durumundayız.”

Özellikle bu ramazanın güzel akşamında bizler burada buluşturan dernek yöneticilerine başta Faruk Şahin ve tüm arkadaşlarına, emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum.

Buradan bir teşekkürü de sevgili hemşehrim, kardeşim Mehmet Ergün’e ediyorum. Bilecik’e yakışır, çok şık, çok nezih bir restaurant yapmış. Bu akşam onun restaurantındayız. Ona da bu hizmetleri için ayrı ayrı teşekkür etmek durumundayız.

Yedi renk çok da güzel olmuş, çok da şık olmuş. Zaten önemli olan renkleri bir arada yaşatabilmek elbette birimiz Güneysulu, birimiz Erzurumlu, birimiz Gölpazarlı, birimiz Erzincanlı, birimiz Karslı, Muşlu olacağız. Elbette hepimiz aynı mezhepten olmayacağız. Elbette hepimiz aynı siyasi görüşten olmayacağız. Bizler farklı farklı renklerden olacağız ki bu ülkenin yapması gereken en önemli şey işte bu renklerin hepsini kabul edip onları bir arada uyum içerisinde yaşatmaktır. Bize düşen ise birbirimizi ötekileştirmeden, birbirimizi ayırmadan bu cennet topraklarda birlikte yaşama davasında daha güzel yaşamak, daha güzel bir ülke kurmak ve sürdürmek adına gelecek nesillere daha güzel bir vatan bırakmak adına bu birlikteliği sağlamak olacaktır. Ben bu arkadaşlarımızın başlattığı ve inşallah uzun yıllar devam ettirecekleri etkinliklerin ve çalışmaların bu anlamda da yarar getireceğine de inanıyorum. Yürekten katılıyorum.”

6

Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu: “Bu topraklar Türk tarihinin dönüm noktalarından birdir.”

Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu yaptığı konuşmada ise Söğüt’ün ve Bilecik’in tarihteki önemine vurgu yaptı. “Geldiğiniz, gezdiğiniz, ziyaret ettiğiniz bu topraklar gerçekten Türk tarihinin dönüm noktalarından birdir.” diyen Aydoğdu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Geldiğiniz, gezdiğiniz, ziyaret ettiğiniz bu topraklar gerçekten Türk tarihinin dönüm noktalarından birdir. Tıpkı Malazgirt gibi, Ahlat gibi, Çanakkale gibi Bilecik, Söğüt, Osmaneli, Bozüyük hem kuruluş noktasında hem de kurtuluş noktasında Türk tarihinin dönüm noktalarından biridir. Eğer Söğüt olmasaydı herhalde takdir edersiniz ki Osmanlı doğmayabilirdi. Osmanlı olmasaydı bugün Cumhuriyet olmayabilirdi. Bizler belki başka coğrafyalarda başka şekillerde hayat bulmuş olabilirdik. Dolayısıyla Şeyh Edebali’siyle, Dursun Fakih Hazretleriyle, Ertuğrul Gazi Bey’imizle Söğüt, Bilecik, Bozüyük, Osmaneli bu topraklar bizim tarihimizin, bizim bugünkü yaşantımızın dönüm noktalarından biridir. İşte böylesine ulvi, böylesine önemli bu topraklara tekrar hoş geldiniz diyorum. Bu organizasyonu yapan arkadaşlarımıza hepiniz adına teşekkür ediyorum.”

17

Vezirhan Belediye Başkanı Duymuş:  “Sizleri ağırlamaktan onur ve şeref duyarız.”

Vezirhan Belediye Başkanı Mehmet Duymuş ise yaptığı hoş geldiniz konuşmasında şu ifadelere yer verdi:“Bildiğiniz gibi ramazan ayı dostlukların, kardeşliklerin, rahmetin ve bereketin olduğu bir aydır. Sizler ülkenin çeşitli illerinden İstanbul gibi büyük illere gitmişsiniz kendinize birer eş, dost, akraba edinmişsiniz. Bu akşam buraya gelerek bizlerin misafiri oldunuz. Sizleri ağırlamaktan onur ve şeref duyarız.”

MEHMET SELİM SAÇTI

13 15 1615 12 14 11219 20

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam