BİLECİK M TİPİ KAPALI CEZAEVİ MÜDÜRÜ ŞEN’DEN VALİ AKPINAR’A ZİYARET

BİLECİK M TİPİ KAPALI CEZAEVİ MÜDÜRÜ ŞEN’DEN VALİ AKPINAR’A ZİYARET

Şen, Müdür Yardımcıları Mehmet Ceran ve Şuayip Baytemir ile birlikte hükümlüler tarafından Valilik binasının ahşap olan zemin kısmının bakım, onarım ve tadilat çalışmalarının ardından Vali Akpınar'ı makamında ziyaret etti.

                Vali Akpınar, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kurum idaresinin ve hükümlülerin çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, Açık Cezaevi faaliyetlerine destek olmaya devam edeceklerini, kamu kurumlarının ihtiyaçlarını öncelikli olarak açık cezaevinin üretimlerinden karşılayacaklarını beyan etti.  

                Kurum Müdürü Şen de çağdaş infazın asıl amacının hükümlü ve tutukluyu yeniden topluma kazandırmak olduğunu belirterek, kurum müdürlüğünün protokol dahilinde çeşitli çatı tamiratları, temizlik işleri ve ahşap işçilikleri ile benzer birçok işi yapabildiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Hükümlü ve tutukluların eğitimi, rehabilitasyonu, tahliyelerinden sonra hayatlarını kazanabilecekleri derecede bir iş ve sanat öğretimi, serbest hayatta başarı gösterebilmeleri için gerekli bilgi ve beceriye sahibi olmalarını sağlamak, fiziksel ve ruhsal sağlıklarını korumak ve iyileştirmektir. Ayrıca, devletine ve milletine bağlı, yasalara saygılı, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, üretici ve yapıcı birer vatandaş olarak toplumdaki yerlerini almaları sağlanmaktadır. Bilecik M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna bağlı olarak faaliyet gösteren Bayırköy Açık Ceza İnfaz Kurumundaki mevcut hükümlüler İş Yurdu Müdürlüğümüz bünyesinde çeşitli kamu kurum ve kuruluşları ile protokol yaparak iş akitlerine istinaden çalıştırılmaktadır. Halen Bilecik Belediyesi park ve bahçeler Müdürlüğünde 10 hükümlü, Bilecik Valiliği İl Özel İdaresine bağlı olarak Pelitözü Gölpark temizliğinde 3 hükümlü çalıştırılmaktadır."

                Bayırköy Açık Ceza İnfaz Kurumunda iş gücünü faaliyete geçirmek için mobilya atölyesi kurduklarını ifade eden Şen, kurumda sosyal ve kültürel, eğitim faaliyetlerinin çeşitli kurslarla devam ettiğini sözlerine ekledi.

                Kurum Müdürü Şen, Vali Akpınar'a hükümlülerin yaptığı el sanatı gemi maketi hediye etti. Şen ve beraberindekiler daha sonra Vali Yardımcısı Metin Çınar'ı ziyaret ederek, gösterdikleri destekten dolayı teşekkür etti. (Bilecik Valiliği)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç