BİLECİK MECLİS GÜNDEMİNDE

BİLECİK MECLİS GÜNDEMİNDE

Bilecik AK Parti Milletvekili Halil Eldemir 2018 yılı Merkez Bütçe Tasarısı üzerine AK Parti Grubu adına TBMM Genel Kurulda konuşma yaptı.
Bilecik Milletvekili Halil Eldemir kamuoyunda, Bilecik’i meclis gündemine taşınması konusunda yetersiz kaldığı düşünüldüğü için tepkilere neden olmuştu. Sonunda Bilecik’i, meclis genel kurulunda gündeme getiren Halil Eldemir Bilecik’e yapılan büyük yatırımlardan bahsetti.
ELDEMİR BİLECİK’E YAPILAN YATIRIMLARI ANLATTI
Bilecik’in secim bölgesi olduğunu ve bu bölgeye büyük yatırımların yapıldığına dikkat çeken Eldemir;
“Son yıllarda eğitime yapılan yatırımlar ile Bilecik’imize 700’den fazla yeni derslik kazandırıldı. 2018 ‘de Bozüyük İlçemizde yapılacak yeni ortaokul inşaatı ile tüm ilimizde ilk ve orta öğrenimdeki öğrenciler tamamen tekli eğitime geçmiş olacak.
İnşaatı devam etmekte olan Bilecik-Yenişehir yolumuzun yapılmasıyla tüm komşularımızla duble yol ile ulaşmış olacağız.
Hızlı tren ile Ankara’ya, İstanbul’a, Konya’ya gidebiliyoruz. Öte yandan Bursa-Bilecik hattının da inşası devam edecek ve Bursa’ya hızlı trenle ulaşmış olacağız. Gölpazarı-Yenipazar yolumuz 2018 yılında tamamlanacak.  Projesi tamamlanmış olan Bozüyük-Söğüt karayolumuzun ihalesi de 2018 yılında yapılması planlanmakta.  Bozüyük Lojistik merkezimizin inşası da devam etmektedir.
Bilecik Kapalı Spor Salonumuz tamamlanmış olup, Bozüyük Spor Salonu ve Pazaryeri Gençlik Merkezimizin inşaatı yapılacak.
Devam etmekte olan 250 yataklı Bilecik Devlet Hastanesi inşaatıyla birlikte 250 yataklı Bozüyük Devlet Hastanesi inşaatına başlanacak.
Geçmiş yıllarda 7 baraj inşaatı tamamlandı. Şuanda Bayırköy, Elmabahçe, Gölpazarı Demirhanlar, Söğüt, Çaltı, İnhisar, Tarpak, Osmaneli Soğcakpınar, Pazaryeri Dereköy, Söğüt Savcıbey, Yenipazar Yukarıçaylı barajları olmak üzere toplam 10 adet baraj inşaatı devam etmekte.
Bozüyük, Merkez Ayvacık, Gölpazarı Kümbet, Osmaneli Ağlan, Göynük, Pazaryeri Alınca Barajı olmak üzere 7 barajın da planlanması devam etmektedir. Ayrıca barajları devam etmekte olan yerlerin kapalı sistem sulamaları da yapılmaktadır.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam