• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK MİLLETVEKİLİ TÜZÜN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

BİLECİK MİLLETVEKİLİ TÜZÜN’DEN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 30 Ağustos Zafer Bayramı 95.Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Milletvekili Tüzün, mesajında şunları ifade etti; “30 Ağustos, “Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. O satıh bütün vatandır” şiarıyla, topraklarımızın işgalden kurtarılıp Türkiye Cumhuriyeti’nin temeline ilk harcın konulduğu gündür.

30 Ağustos ulusumuzun zincirlerden kurtulduğu, özgür, onurlu, insanca bir yaşam için ödediği bedellerin sonunda elde ettiği bir varoluş zaferidir.

30 Ağustos, tam bağımsızlıktır, toprak bütünlüğüdür, birliktir, kardeşliktir.

Başkomutan Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ulusal kurtuluş savaşımızın zaferle taçlandığı, dağlarımızda yeniden çiçeklerin açtığı, bozulmuş düşmanların yel gibi kaçtığı 30 Ağustos Zaferi’nin 95’inci yıl dönümünü gururla, onurla ve coşkuyla kutluyoruz.

95 yıl sonra bugün başta, “Yurtta Sulh Cihan’da Sulh” ilkesi olmak üzere Atatürk ilkelerinden uzaklaşmanın ne kadar tehlikeli olduğu çok acı deneyimlerle bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Üniformalı hainlerin 15 Temmuz’daki darbe girişimi Ulu Önder Atatürk’ün çizdiği çağdaş cumhuriyet rotasına bağlı kalmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Gün, vatanımızı bölmek, iç barışımızı bozmak isteyenlere karşı aynı inanç ve kararlılık içerisinde Cumhuriyet kazanımlarını koruma günüdür.

Gün hak, hukuk ve adaletin herkese eşit uygulandığı demokratik, laik, özgür bir Türkiye için birlik olma günüdür.

Aydınlık, özgürlük ve bağımsızlığımızın sembolü 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Silahlı Kuvvetler Günü’nü kutluyor;

Bizlere özgür ve mutlu Türkiye’yi emanet eden, Türkiye Cumhuriyeti’nin mimarı ve kurucusu, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman gazilerimizi ve şehitlerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. 95 yıl sonra bugün ne oldu ?
    anlat bilelim
    kutlama yazın güzel amma ve lakin dokundurmadan edemiyorsun Allah akıl fikir ve sağlık versin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam