Bilecik Müftülüğü Ramazanda İhtiyaç Sahiplerini Yalnız Bırakmadı

Bilecik Müftülüğü Ramazanda İhtiyaç Sahiplerini Yalnız Bırakmadı

Bilecik Müftülüğü tarafından Türkiye Diyanet Vakfı Bilecik Şubesi koordinasyonuyla, Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere yardım ulaştırdı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde ülke genelinde sürdürülen; “Vakit Türkiye İçin İyilik Vakti; Beklenen Sensin” yardım kampanyası kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere destek olan İl ve ilçe müftülükleri ile Türkiye Diyanet Vakfı şubeleri, Ramazan Bayramı öncesinde çocukları sevindirmek için seferber oldu.

Türkiye Diyanet Vakfı Bilecik Şubesi Uzm.Yrd Muhammed Safa Solmaz başkanlığında Kur an Kursu öğreticilerimiz Hatice Çiçek, Selma İmal ve Nazende Bulut tarafından  70 adet gıda kolisi, 60 adet fitre – zekat ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için çeşitli bayramlık hediyeler dağıtıldı.

İl Müftüsü Ali Erhun yaptığı açıklamada  “Her daim iyiliğin öncüsü olan Müftülüğümüzün ve T.D.V. Bilecik Şubemizin koordinasyonuyla din görevlilerimiz, Kur an Kursu öğreticilerimiz ve TDV gönüllülerimiz mesai mefhumu gözetmeksizin hayırda yarıştılar.

İlimiz Bozüyük ilçe müftülüğüne bağlı bir camimiz “hayır marketine” çevrilerek ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi ailelere destek oldu. Valiliğimiz ve Kaymakamlıklarımız bünyesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Gurubunda görevli din görevlilerimiz, koronavirüs covit 19 nedeniyle sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşıladılar.

(Onlar)Ancak rablerinin rızasını kazanmak için iyilik yaparlar ve bu rızaya mutlaka erecekler. Ayeti Kerimesinin düsturuyla hareket eden iyiliksever vatandaşlarımıza, bu iyilikleri vatandaşlarımıza ulaştıran Müftülüğümüz ve TDV Bilecik Şubesi görevlilerine teşekkür ediyorum. Yüce Mevla’m emeği geçenlerden razı olsun” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam