BİLECİK MÜFTÜSÜ ALİ ERHUN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

BİLECİK MÜFTÜSÜ ALİ ERHUN’DAN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI

Bilecik İL Müftüsü Ali Erhun Ramazan Bayramı dolayısıyla ile bayram mesajı yayımladı.

İl Müftüsü Erhun’un yayımladığı bayram mesajı ise şu şekilde, “Bayramlar aynı din aynı inanç etrafında yürekleri bütünleştiren, kardeşliği pekiştiren, kırgınlıkları tamir eden, bizi millet olarak bir yapan ilahi birer armağanlardır

Aynı zamanda bayramlar, akıp giden zaman içinde, gitgide uzaklaşan nesilleri yeniden bir araya getirip bağlayan manevi düğümler gibidir.

Evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu günahlardan kurtuluş olan bir Ramazan Ayını daha geride bırakarak en büyük mutluluk ve sevinç günlerimizden biri olan Ramazan Bayramına kavuşmak üzereyiz.

Bizi bu mübarek güne ulaştıran Yüce Rabbimize sonsuz hamd ve senalar olsun. Bayram, hepimize ve bütün insanlığa sağlık, barış ve huzur getirsin. Yüce Rabbimiz bu mübarek günümüzü güven, esenlik, barış ve huzura vesile kılsın.

Ramazan ayında yerine getirdiğimiz taat ve ibadetlerin ferdi ve içtimai hayatımızda ne kadar olumlu sonuçlar doğurduğunu yaşayarak müşahede etmiş bulunmaktayız. Zaten ibadetlerin genel amacı, insanın, hayatı boyunca, kendi varlığının farkında olmasını sağlamak, Allah’a bağlılığını sürekli kılmak ve insanı ahlaki bir varlık olarak hazırlamaktır.

Ramazanın bereketiyle elde ettiğimiz güzelliklerin sürdürülmesi esastır. Ramazan boyunca sergilediğimiz bu güzellikler, toplumsal huzurun ve barışın kuvvetlenmesine yönelik fevkalade olumlu sonuçlar doğurmuştur. Ramazan ayı boyunca gösterdiğimiz, birlik, beraberlik, kardeşlik, barış, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, toplumsal uzlaşma, kaynaşma gibi örnek davranışları, bireysel ve toplumsal hayatımızın her döneminde devam ettirmenin yollarını arayalım.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Kovid-19 salgını nedeniyle bu bayram annelerimizi, babalarımızı, aile büyüklerimizi, akraba ve komşularımızı evlerinde ziyaret edemiyoruz. Ancak bu durum bizim onları ihmal etmemiz gerektiği anlamına gelmiyor. Aksine imkân bulduğumuz bütün iletişim araçlarıyla sıla-i rahimlerimizi gözetelim. Hayatın çilesini birlikte omuzladığımız eşlerimizi mutlu ve bahtiyar etmenin nezaket, zarafet ve rıfk ile yollarını arayalım, çocuklarımızı bayramın coşkusuyla tanıştıralım.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Bilecikli hemşerilerimin ve bütün İslam Aleminin Ramazan Bayramını kutluyor, bu bayramın hepimize, bütün insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam