BİLECİK ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI
admin • 24 Kasım 2015 17:31:29 
BİLECİK ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

24 Kasım Öğretmenler günü tüm yurtta olduğu gibi Bilecik’te de düzenlenen tören ve programlarla kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı´nda İl Milli Eğitim Müdürü  İsmail Altınkaynak ve öğretmenlerin Atatürk Anıtı´na çelenk sunmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunarak törenlere başlandı.

Program daha sonrasında ise Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kongre ve Kültür Merkezi´nde İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından saygı duruşunda bulunulmasıyla devam etti.

“En büyük rehberiniz bilginiz, tecrübeniz ve erdeminiz olacaktır”

Programın açılış konuşması İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak tarafından yapıldı. Altınkaynak, konuşmasında “Aydınlık yarınlarımızın mimarları, yarınlarımızı emanet edeceğimiz fidanlarımızın bahçıvanları, fedakâr öğretmen arkadaşlarım Öğretmenler günümüzü en içten duygularımla kutluyorum.” İfadelerinde bulundu.

Konuşmasında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.”sözünden örnek veren Altınkaynak “ Böyle bir davanın mihenk taşı olmak, onurlu olduğu kadar aynı zamanda meşakkatli de bir iştir. Siz değerli meslektaşlarım, ülkemiz adına bu onurlu ve ağır görevin bugünün dünyasındaki temsilcileri ve fedailerisiniz. Bu kutlu yolculukta sizlerin en büyük rehberi, bilginiz, tecrübeniz ve erdeminiz olacaktır.”dedi.

Altınkaynak son olarak ise “Vazifemiz; milli, manevi değerlerimiz etrafında sıkılmış bir yumruk gibi kenetlenmek ve çok çalışmaktır. Tüm öğrencilerimizi öz evladımız gibi görmek ve ona göre davranmak durumundayız. Unutmayalım ki, hammaddemiz insandır ve hata yapma şansımız yoktur. 

Osmanlının öğretmeni Şeyh Edebali “Asıl ölüm, ilimden payını almayanlar içindir. İlim sahiplerini koruyunuz!” diyor.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü tekrar kutluyor, saygılar sunuyorum.”diyerek sözlerini tamamladı.

“Öğretmenlik, sabır,  sevgi ve fedakarlık mesleğidir”

Altınkaynak’ın ardından konuşan Vali Ahmet Hamdi Nayir ise öğrencileri bir çiçeğe benzeterek onları yetiştirecek ve güzelleştirecek olanların öğretmenler olduğunu dile getirdi.

Vali Nayir, “Hepimizin malumu öğretmenlerimizin öğretmenler de dahil olmak üzere çok derin izleri bulunmaktadır. Göz nurumuz çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz, geleceğimizi size emanet ediyoruz. Kutsal ve onurlu bir mesleğin mensuplarısınız. Öğretmenlik, sabır,  sevgi ve fedakarlık mesleğidir .  Sizler bu güzel hasretleri temsil ediyorsunuz.

Ülkemizin neresinde görev yaparsa yapsın öğretmenlerin tamamının geleceklere güzel renkler ve kokular ulaştırmak üzere bir çiçek gibi gördükleri öğrencilerini yetiştirme görevinde olduklarını biliyorum.

Bizler hangi kademede olursak olalım öğretmenlerimizin bizlere verdikleri destekleri ve farkındalıkları yaşıyoruz. Onları daha iyiye ve güzele götürmenin gayreti içerisinde oluyoruz. Bugününü vesilesiyle başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şahadet şerbetini içmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyoruz. Emekli olmuş ve halen görevinin başında olan öğretmenlerimize de sağlık ve sıhhat diliyorum.” İfadelerinde bulundu.

Ödülünü alan tek öğretmen Bilir oldu

 Konuşmaların ardından Çağatay Seven ve Aysu Öztürk ve Elif Yılmaz tarafından şiir okundu. Adaylığı sona eren 14 öğretmenin yemin töreninin gerçekleşmesinin ardından ise 2015 Yılı içinde emekli olan öğretmenlere hizmet şeref belgelerinin verilmesi bölümüne geçildi. Ödülünü almak için programa gelen tek öğretmen olan emekli Din Kültürü öğretmeni Mehmet Billir’e ödülünü Vali Ahmet Hamdi Nayir verdi.

Öğretmenlere çeşitli alanlarda ödül verilmesi ve müzik dinletisiyle program sona erdi.

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x