• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK, ÖYKÜ İÇİN TEK YÜREK OLDU

BİLECİK, ÖYKÜ İÇİN TEK YÜREK OLDU


Türkiye’nin tek yürek olduğu lösemi hastası 3 buçuk yaşındaki Öykü Arin ve daha bir çok lösemi hastası için Bilecik Belediyesi ve Türk Kızılayı Bilecik İl Temsilciliğince ortaklaşa kök hücre bağışı kampanyası gerçekleştirildi.

Sevgin İliklerime İşlesin projesiyle ile düzenlenen ve Bilecik Belediyesi Kültür Sitesi’nde organize edilen bağış seferberliğine Bilecik halkı yoğun ilgi gösterdi. Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can başta olmak üzere AK Parti Merkez İlçe ve Gençlik Kolları Başkanlığı da bağış kampanyasına katılarak katılarak destek verdiler.

ATEŞ, “BİLECİK’TE TOPLANAN ÖRNEKLER BÜYÜK BAŞARI GÖSTERİYOR”

3,5 yaşındaki lösemi hastası Öykü ve diğer birçok lösemi hastasına gerekli olan kök hücreyi bulmak için Kızılay öncülüğünde bir kampanya başlatıldığını belirten Kızılay Bilecik Şube Başkanı Mefail Ateş, “Bilecik’te şu ana kadar alınan kök hücre örneklerinden 16 adedi eşleşti, 3 adedinin de nakli gerçekleşmiş durumda. Bilecik’imizde toplanan örnekler yüzdesel olarak  da büyük başarı gösteriyor. Şu anda da Bilecik Belediye Başkanımız Nihat Can’ın himayelerinde gerçekleştirmiş olduğumuz  kök hücre örnek toplama günümüzde de vatandaşlarımızdan çok fazla bir ilgi var. Duyarlılık gösteren bütün Bilecik halkına teşekkür ediyorum” dedi.

BAŞKAN CAN, “ÖYKÜ ARİN’LER ÖLMESİN”

Kök hücre bağış seferberliği ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Can ise“Kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bilecik’ten İzmir’e Öykü Arin bebeğimiz için bir seferberlik ilan ettik. Halkımızdan büyük bir talep olduğunu da görüyoruz. Akşam saatlerine kadar da devam edecek. Biz de bunu sosyal medyamız aracılığı ile duyurarak bu konuda daha da çaba gösteriyoruz. Meselemiz şu, Öykü Arinler ölmesin. Onlara buradan küçük de olsa bir umut olabiliyorsak bizim için en büyük mutluluk. Bu bizim insani bir görevimiz. Sadece Öykü değil Öykülerimizin yaşaması için her zaman duyarlılığımızla bu konuyu hassasiyetle takip ediyoruz. Umarım başarılı bir sonuç çıkacaktır. Katkı göstren tüm vatandaşlarımıza teşekkür diyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam