• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK ÖZEL SINAV LİSESİNDEN MEZUNİYET SEVİNCİ

BİLECİK ÖZEL SINAV LİSESİNDEN MEZUNİYET SEVİNCİ

Bilecik Özel Sınav Lisesi düzenlenen mezuniyet töreninde 2018-2019 öğretim yılı mezunlarını uğurladı. Subaşı Gölpark’da düzenlenen mezuniyet törenine  İl Genel Meclis Başkanı Osman Yılmaz , Bilecik Sınav Lisesi kurucusu  Ahmet Kolağası, MEB Eski şube müdürü İbrahim Barış kalın,  Bozüyük Sınav Kurucusu  Kamil Boğaz ve Ömer Boğaz davetliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Konuşmasını yapan Bilecik Özel Sınav Lisesi Kurucusu

Ahmet Kolağası; “Değerli velilerimiz  emanet olarak aldığımız değerli  evlatlarınızı, bir ebeveyn olarak bütün idarecilerim, öğretmenlerim, personelim ile hizmet ederek onların daha kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaret ile hareket eden, bilgili görgülü  yaşamı seven, yaşatmayı görev bilen sevgi dolu bireyler olarak sizlere büyük bir mutluluk ve heyecan içerisinde tekrar takdim ediyorum.
Sayın Veliler, öğrencilerime yaklaşan YKS sınavlarında başarılar diler onlara olan desteklerinizin devamını temenni ederim.
Değerli Meslektaşlarım, bir anne  ve baba şefkatiyle kucaklayıp erdem ve bilgi ile donattığınız bir nesli daha bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz kılavuzluk ve ilgi için sizlere teşekkür ediyorum.
Sevgili gençler, okula ilk başladığınız günden bugüne değin, eğitim aldınız, bilgi ve erdemle donatıldınız, bugün bir mezuniyet yaşıyorsunuz  biliniz ki her mezuniyet bir başka basamağın başlangıcıdır. Okul  günleriniz, okul anılarına dönüşecektir. Sizleri gelecekte başarı ile okulunuzu, bizleri ve ailelerinizi en iyi şekilde temsil edeceğinize olan inancım  tamdır. Sevgili gençler sizden sahip olmanızı istediğim 3 şey; bir sağlığınız, iki mutluluğunuz, üç ahlaklı va başarılı olmanızdır. Hızla değişen bu dünyada değişimi kavrayınız. Kavrayınız ki muasır  medeniyetler seviyesine bizleri taşıyınız  sizlerden dürüst, adil, iyi bir insan değer ve tutumlara bağlı olmanızı arzuluyorum.

Değerli gençler, bütün toplumların ve ulusların umutları ve güvenceleri genç nesillerdir. Elbette bizim de geleceğimiz ve güvencemiz sizlersiniz. Bu gerçeği ULU ÖNDER ATATÜRK “Bütün umudum gençliktedir.” Diyerek ülkeyi ve bütün değerlerini gençlere emanet ederek göstermiştir.” Dedi.

Ardından konuşmasını yapan Okul Müdürü Ali ÖZSAN; “ Zaman bir su misali hızla akıp geçiyor, bir eğitim öğretim yılı bakın ne çabuk geçti  ve yılın sonuna geldik. Hızla akıp giden yıllar  bazılarınızı bir üst sınıfa bazılarınıza da Özel Bilecik Sınav Anadolu Lisesi yılların sonuna getirdi. Öğretmenleriniz olarak bizler öğretmenlik görevlerimizin dışında anne gibi, baba gibi, abla ve abi gibi olmaya gideceğiniz o uzun ve zor hayat yolunda işinize yarayacak, başarılı olmanızı, becerikli olmanızı, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacak bilgiler, beceriler alışkanlıklar kazandırmaya çalıştık, kazandırmaya çalışıyoruz. Öğrencilerime bir evlat şevkati ve hassasiyeti  ile yaklaşan , onları eğiten, öğreten biçimlendiren öğretmen  arkadaşlarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”  İfadelerini kullandı.

Mezuniyet töreninde okul birincisi yaş kütüğüne plaket çaktı, bayrak flama devir teslim töreni yapılarak  birinciyi tebrik ederek plaket takdim ettiler. Bir öğrenci velisi  öğrenciler adına konuşma yaparak duygularını paylaştı. Kep atma ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son bulan mezuniyet töreninde zaman zaman duygu dolu anlar da yaşandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam