Bilecik POMEM’de Mezuniyet Heyecanı

Bilecik POMEM’de Mezuniyet Heyecanı

 

Dönem birincisi Rıdvan Karakaş yaptığı konuşmada, “Alıştığımız yaşantıları bırakıp değişik yerlerden gelerek aldığımız 7 aylık eğitimimizde başta disiplin mevzuatı, hukuk, polis mevzuatı ve silah bilgisi alanlarında öğretim görevlilerimizin aktardıkları tecrübelerle donanımlı hale geldik. Bu eğitim sayesinde yepyeni bir heyecan ve güçle kadromuzdaki görevlerimize hazırlandık. Bugün yeni bir mesleğe atılmak için onur ve gurur verici bir yarışı tamamlamış bulunmaktayız.” dedi.

                Dönem birincisinin konuşmasının ardından konuşma yapan Bilecik POMEM Müdürü 1. Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Uğural, 2006 yılında Polis Meslek Eğitim Merkezi olarak hizmete açılan eğitim merkezinden 507 mezun vereceklerini söyledi. Gerçekleşecek mezuniyet töreni ile beraber toplamda 4 bin 388 polis memurunu teşkilatlarının saflarına kazandırmanın heyecanını yaşadıklarını belirtti. Uğural şöyle devam etti:

“Bugün mezun olacak öğrencilerimize, eğitim kalitesinin yükseltilmesinde sürekli iyileştirme hedefimiz doğrultusunda sahibi olduğumuz ISO 9001 Toplam Kalite Yönetim Sistemi ve ISO: 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi standartları ortamında eğitim verilmektedir. İlkemiz nitelikli ve halkımızın beklentilerine anında cevap verebilecek personel yetiştirmektir.”

POMEM Müdürü Uğural öğrenci ailelerine hitaben, “Çocuklarınızın bu mutlu gününde onlarla ne kadar övünseniz azdır. Bugüne kadar Polis Meslek Eğitim Merkezimize yakışır tavırlar sergilediler. Bizlere aile terbiyesi almış, ülkesini seven, eğitimli gençler kazandırdığınız için sizi kutluyorum.” dedi.

“Vatanınızı, bayrağınızı, halkınızı, mesleğinizi sevin ve onu yüceltin”

Ardından polis adaylarına seslenen Uğural, “Öncelikle bu vatanı, bayrağınızı, halkınızı, mesleğinizi sevin ve onu yüceltin. Bizler sizleri bu vatana birer hayırlı evlat olarak yetiştirmeye çalıştık. Sizin adınıza vatanımıza, milletimize ve ailelerinize vaatte bulunduk. Bu şeref ve onur sizindir. Yapacağınız hizmetlerde gücünüzü yasalardan alıp, her türlü güçlüğün üstesinden gelecek, vatandaşlarımızın takdir ve itimadını kazanacaksınız.” dedi.       

Törende konuşma yapan Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanı Yusuf Avan, “Günümüzde suç türleri ve suçlu profili her geçen gün değişmektedir. Bu da güvenlik hizmetini daha da zorlaştırmaktadır. Bu hizmet yürütülürken, insan hakları ve hukukun üstünlüğüne uygun hareket edilmesi gerekmektedir. Polis Eğitim Kurumlarımızda temel amacımız, halkımızın beklentilerine cevap verebilen, nitelikli personel yetiştirmektir. Eğitim-öğretim kurumlarımızda verilen eğitimler ile mesleki bilgiler davranış haline getirilmekte, mesleki disiplin şiar edinilmekte, emniyet hizmetlerinde kalite daha da artılmaktadır.

                Son yıllarda polisin eğitim seviyesinin yükseltilmesi adına önemli adımlar atılmıştır. Üniversite mezunlarının polislik mesleğine alınması bunlardan sadece bir tanesidir. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde, Emniyet Teşkilatında üniversite mezunu olmayan polis neredeyse hiç kalmayacaktır.” dedi.

                Mezunlara seslenen Avan, “Çeşitli üniversitelerde kazanmış olduğunuz, bilgi birikimi ile burada edindiğiniz bilgi, beceri ve çalışma disiplinini birleştirdiğinizde, hedeflerinize ulaşacağınıza ve aynı zamanda teşkilatımıza da çok şeyler kazandıracağınıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

                Avan’ın ardından konuşan Vali Vekili Süleyman Deniz yaptığı konuşmada şöyle konuştu:

“Polis, toplumun barış, huzur ve güvenliğini bozmak isteyenlerle mücadele eden, suç işleyenlerle mücadele ederek, adaletin tecellesi için çalışan, yardım isteyene yardım eden ve kamu güvenlik politikalarının oluşturulmasına katkı sağlayan kolluk kuvvetidir.

Değerli genç arkadaşlarım, Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde eğitiminizi başarıyla bitirip polis teşkilatına katılan sizlerin, çalışmalarınızda Atatürk düşünce ve inkılapları rehberliğinde demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti ilkeleri, hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygı ve tarafsızlık ilkelerine bağlı kalarak toplumun huzur içinde yaşamını sürdürmesine imkan sağlayan ortamların oluşturulması için katkı sağlayacağınıza yürekten inanıyorum.

Yine çalışacağınız bölgelerde bölge insanıyla sizleri bütünleştirecek, sosyal sorumluluk projelerine katılarak, önderlik ederek mensup olduğunuz teşkilatı halkın gönül tahtına oturmasını ve halkla bütünleşmesine katkı sağlayacağınıza inanıyor, hepinizi ve üzerinizde emeği olan herkesi kutluyorum.”

Dönem birincisi yaş kütüğüne plaket çaktıktan sonra dereceye giren ilk on öğrenciye diploma ve hediyeleri verildi. 

Diploma töreni sonrası Öğrenci İşleri Şube Müdürü 3. Sınıf Emniyet Müdürü Dr. Çetin Gümüş önderliğinde yemin ettiler. Yemin sonrasında Polis Marşı okundu ve tören sona erdi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam