• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK POMEM’DE “PAINTBALL SAHASI”

BİLECİK POMEM’DE “PAINTBALL SAHASI”

 

Bilecik POMEM tarafından yapılan yazılı açıklamada, POMEM Müdürü Hasan Uğural’ın girişimleri neticesinde 15 Kasım 2012 tarihinde hayata geçirilen Paintball projesi ile polis adaylarının hem eğlenceli dakikalar geçirmeleri hem de atış tekniklerini geliştirmeleri amaçlandığı belirtildi.

Açıklamanın devamında şunlar aktarıldı:

“Oyun zevki ve stratejisi açısından birbirinden farklı türleri olan Paintball'un en yaygın oyunlarından biri eleme mantığına dayanmasıdır. Bu oyunda, her iki takımda da son oyuncu kalana kadar mücadele edilir. Bunun dışında “bayrak kapma” şeklindeki oyun, eskilerin mendil kapmacasını andırmaktadır. Her takım kendi kalesindeki bayrağı korurken karşı takımdaki oyuncuları vurarak puan toplamaya çalışır. On beşer dakikalık üç devreden oluşan Paintball 2, 5, 7 veya 10 kişilik ekiplerin yanı sıra daha kalabalık ekiplerle de oynanıyor. Takım oyuncuları kendi ekiplerini kollarına taktıkları bantlardan ve kıyafetlerinden tanıyorlar. Ve oyunun belki de en büyük kuralı centilmenlik kuralı. Oyun içinde vurulduğunu söylemek bu spordaki en önemli unsur.

Açılışın devamında; öğrenciler ve komiserlerden oluşan iki takımın karşılaşmasıyla ilk paintball maçı yapıldı. Çekişmeli geçen dakikalar sonrasında bir grubun galip gelmesiyle maç son buldu. Oldukça keyifli dakikalar geçiren öğrenciler, bir yandan eğlenirken diğer yandan da bu sporun silah eğitimi açısından kendilerine faydalı olacağını ifade ettiler ve böyle bir fırsatı kendilerine sunan başta Müdürümüz Hasan Uğural olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam