Bilecik RAM’ın Faaliyetleri

Bilecik RAM’ın Faaliyetleri

Kurumda özel eğitime ihtiyacı olan zihinsel, görme, işitme, bedensel, duygusal engeli bulunan öğrencilerin işitsel tanılanması, yönlendirilmesi ve gelişim süreçlerinin takip ve kontrolünden sorumlu Özel Eğitim Hizmetleri Bölümü’nün yer aldığının ifade edildiği açıklama şu şekilde devam ediyor:

“Ayrıca okullarda yürütülen rehberlik ve psikolojik danışma çalışmalarının planlanması ve koordinasyonundan sorumlu Rehberlik ve Danışma Hizmetleri Bölümü olmak üzere iki bölüm bulunmaktadır. Müdürlüğümüzde bu çalışmaları yürüten 5 psikolojik danışman, 3 özel eğitim öğretmeni görev yapmaktadır.

Kurumumuzun hizmet bölgesinde Merkez, Osmaneli, Söğüt, Gölpazarı, Yenipazar, İnhisar ilçelerinde bulunan 6 anaokulu, 37 ilkokul, 23 ortaokul, 22 ortaöğretim okulu, 6 özel eğitim okulu, 1 bilim ve sanat merkezi 1 özel ilköğretim okulu bulunmaktadır. Yaklaşık 22 bin öğrenci ve bu öğrencilerin ailelerine hizmet vermekteyiz.

 

Yapılan Çalışmalar

 

İl Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünün 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında hizmet bölgesinde bulunan okullarda yapmış olduğu duygusal ve davranışsal sorun yaşayan öğrenci ve ailelerine yönelik olarak bireysel psikolojik danışma hizmetleri, yönetici, öğretmen, aile ve öğrenci gruplarına yönelik düzenlenen rehberlik, özel eğitim, değerler eğitimi, meslek seçimi, psikososyal müdahale hizmetleri eğitimi vb. konularında hizmetiçi eğitim kursları, seminerler, bu konulara ilişkin hazırlanan dokümanlar, bilim ve sanat merkezine kayıt yaptıracak üstün yetenekli öğrencileri tespit edilmesine yönelik çalışmalar ve hizmet bölgemizde yaşanan sorunların tespit edilmesi ve sorunların çözümü için yapılan proje çalışmalarına ilişkin bilgi verilecektir.

 

İş Birliği Yapılan Kurumlar

 

Kurumumuz tarafından Bilecik Ağır Ceza Mahkemesi ve Sulh Ceza Mahkemesinin kararları doğrultusundayürütülen danışmanlık tedbiri uygulamalarına ilişkin genel bilgi verilecektir.

Bilecik Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen çalışmalara ilişkin kısa bilgi verilecektir.” (İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. geri verin – ram ın olduğu binayı öğretmenlere lokal olarak geri verin darbenin aldıklarına darbe karşıtı yönetim işeniz bu bina öğretmenler tarafından kendi paraları ile yapılmıştır

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam