BİLECİK SENİ UNUTMAYACAK!

BİLECİK SENİ UNUTMAYACAK!

Hatay’a tayin olan Bilecik Vali Yardımcısı Eflatun Can Tortop için veda yemeği düzenlendi. Pelitözü Gölpark’taki yemeğe Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Yürükcü, Bilecik TSO Başkanı Fevzi Uzun, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhami Çınar başta olmak üzere, daire müdürlerinin yanı sıra sivil toplum örgütü temsilcileri de katıldı. Yemeğin ardından dua edildi.
Tortop’un bilgili ve tecrübeli bir insan olduğunu ifade eden Bilecik İl Genel Sekreteri Halis Nalbant, “Sayın Valim çok kibar bir insan. Her zaman bize bir arkadaş gibi davranmıştır. Kendisine bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Gittiği yere terfi ile, kaymakam olarak gidiyor. Yıllardır istediği bir görevdi. Yeni görevinde de başarılar diliyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.
Tortop’a Hatay’daki görevinde başarılar dileyen Değişim Gazetesi sahibi Mehmet Ergün “Sayın Valimizle yaklaşık 6 yıldır beraberiz. Kendisiyle vakıf toplantılarında tanıştık. Sonrasında da kardeşlik düzeyine gelen bir ilişkimiz oldu. Biz Bilecik’ten bir vali yardımcımızı değil, bir dostumuzu yolluyoruz. Kendisiyle çok güzel günlerimiz geçti. Bilecik adına çok güzel projeleri oldu. Bilecik’in fakir fukara babası noktasındaydı. Ben bugüne kadar Bilecik’imize ve bizlere göstermiş olduğu ilgiden dolayı kendisine teşekkür ediyorum.” dedi.
İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru ise “Ben geleli 3-4 ay oldu. Ama şunu söyleyebilirim. Hatay ülkemizin en güzel yerlerinden biri. Şu an Suriye’den kaynaklanan bazı sorunları olsa da, zor şartlarda görev yapmak, insanın büyüklüğünü ortaya çıkaracaktır. Ben sayın valimin orada zor şartlarda görev yaparak daha da yukarılara çıkacağı düşüncesindeyim. Hayırlı uğurlu olsun diyorum.” diye konuştu.
Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, “Kapımız ve gönlümüz kendisine her zaman açık” diyerek, Tortop’un vedasıyla ilgili şu cümleleri kurdu:
“Yeni başlangıçların olabilmesi için, ayrılışların ve son bulmaların olması gerekiyor. Biz Eflatun Bey’le 6 yıldır birlikte çalışıyoruz. Gerçekten tüm söylenenlere katılıyorum. Ben kendisine hem şahsım hem de Bilecik halkı adına çok teşekkür ediyorum. Orada da başarılı olacağına olan inancımız sonsuz. Bilecik’i Hatay’da da bizler adına temsil edecek. Ben bunu bir ayrılış olarak da görmüyorum. Kapımız ve gönlümüz kendisine her zaman açık. İnşallah bundan sonraki yaşamında ailesiyle birlikte, sağlıklı, sıhhatli ve başarılı bir ömür diliyorum.” 
Veda etmekten dolayı duygu yüklü olduğunu ifade eden Eflatun Can Tortop ise şunları söyledi:
 
 
“Hepiniz biliyorsunuz benim memleketim Eskişehir. Biz aynı toprakların insanlarıyız. Ben kendimi aynı zamanda Bilecikli de gördüğüm için, önceki tayinlerimde bu kadar üzüntülü olduğumu hatırlamıyorum. Sizlerle 6 yıldır birlikteyim. Bu süre içerisinde belediyemizle, üniversitemizle, adli, askeri teşkilatlar ile, sivil, sosyal, siyasal kesim temsilcileri ile, emniyetimiz, muhtarlarımız ile, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ile samimi, içten, karşılıklı anlayış ve işbirliğine dayalı bir dostluğumuz beraberliğimiz oldu.
Herkes elinden gelenin en iyisini yapmak ister. Ben de bilgim ve yeteneklerim ölçüsünde elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Tayin çıktıktan sonra zaman zaman düşünüyorum. Acaba arkadaşlarımızı kırıp üzdük mü diyorum. Çünkü ben sizden hep dostluk gördüm. Sevgi ve saygı gördüm. Hafızayı beşer nisyan ile malüldür derler. Bir tarafı kırıp döktüğümü sanmıyorum. Varsa onun da özrünü burada dilemek isterim. Sizlerden çok uzak bir yere gidiyorum. Eğer yolunuz düşer de Hatay’a gelirseniz; çok içten bir misafirperverlikle sizleri ağırlayacağımızdan şüpheniz olmasın. Yeni bir görev… Daha ayrılmadan ayrılığın verdiği hüzün de yanımda hep. Sizlere veda etme noktasında olduğum şu anda sizlere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
Konuşmaların ardından hediye takdimi yapıldı. HASAN GÜNER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam