BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE BİLGİ MERKEZİ’ NE ÖRNEK KÜTÜPHANE ÖDÜLÜ
admin • 9 Kasım 2015 11:24:26 
BİLECİK ŞEYH EDEBALİ ÜNİVERSİTESİ KÜTÜPHANE VE BİLGİ MERKEZİ’ NE  ÖRNEK KÜTÜPHANE ÖDÜLÜ

150 kadar üniversiteden Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanları ve Kütüphanecilerin katıldığı çalıştayda, Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mustafa SERİN tarafından Kütüphane ve Bilgi Merkezi'ni tanıtan "ENGELLERİ AŞAN KÜTÜPHANE, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kütüphane ve Bilgi Merkezi" başlıklı bir sunum yapıldı. Çalıştaya katılan üniversiteler içerisinde sadece Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kütüphane ve Bilgi Merkezi'nin tanıtıldığı sunum, diğer üniversitelerden çalıştaya katılan yetkililer tarafından ilgiyle izlendi ve büyük takdir topladı. Tanıtımın ardından "Üniversiteniz bünyesinde ülkemize örnek bir kütüphane oluşturduğunuz için sizleri tebrik ederiz." yazılı bir plaket verildi.

Yeni kütüphane binasında "Akıllı Kütüphane Sistemlerini" kurarak teknik olarak en üst seviyede hizmet vermeye başlayan Kütüphane ve Bilgi Merkezi, 24 saat hizmet vermekte. Öğrencilere yönelik hizmetleri ve ileri düzeyde teknik alt yapısıyla diğer üniversiteler tarafından yakından takip edilmekte ve örnek alınmakta.

Kütüphane ve Bilgi Merkezi, Türkiye'de RFID Akıllı Kütüphane Sistemleri'nin, tüm cihazlarıyla entegre olarak kullanıldığı tek kütüphane. Kütüphanede, ödünç/iade ve diğer tüm işlemler kullanıcıların kendileri tarafından, görevlilere ihtiyaç duyulmadan yapılmakta. Günlük 1000-5000 kullanıcının ziyaret ettiği Kütüphane ve Bilgi Merkezi'nde, günde ortalama 350 kitap ödünç verilmekte.

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x