Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde ’’Kitap Okuma Etkinliği’’

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde ’’Kitap Okuma Etkinliği’’

 

     Kampüsün bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte konuşan Bilecik İl Halk Kütüphanesi Müdürü Pınar Dengiz, 49. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında, Bilecik İl Kültür Müdürlüğü ve Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi iş birliğiyle ''Kitap Okuma Etkinliği'' düzenlediklerini belirtti. 
     Türk Kütüphaneciler Derneği öncülüğünde, 81 ilde aynı anda saat 12.30-13.00 arasında etkinliğin gerçekleştirildiğini aktaran Dengiz, ''Bu yıl, 72 il ve 111 merkezde aynı anda hep beraber sessiz kitap okuyacağız. Amaç, kitaba ve kütüphaneye halkımızınilgisini çekmek, kitap okuma alışkanlığı konusunda farkındalık oluşturabilmek. Bu amaca hizmet etmek adına bugün burada bizlerle olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Bol kitaplı, kütüphaneyle birlikte geçireceğiniz nice günler diliyorum'' dedi. 
     Etkinliğe, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulhalik Bakır, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seyfettin Topsoy, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam