BİLECİK SINIFTA KALDI

BİLECİK SINIFTA KALDI

 

SAĞLIK VİRÜS SAÇIYOR
 
Bilecik Sağlık Müdürlüğü’nün ve Bilecik Devlet Hastanesi’nin resmi web siteleri virüs saçıyor. Google, siteleri zararlı olarak nitelendirirken, sitelere girişi de güvenlik gerekçesiyle engelliyor.
 
BURADA YANLIŞ GİDEN BİR ŞEYLER VAR!
 
Sağlık’ta yaşanan sıkıntılar Google tarafından da teyit edilmiş oldu. Bilecik Devlet Hastanesi’nin resmi web sitesine girenler “Uyarı: Burada Yanlış Giden Bir Şeyler Var!” uyarısıyla karşılaşıyor. 
İşte ziyaretçileri karşılayan o mesaj:
“www.bilecikdh.gov.tr sayfasında, kötü amaçlı yazılım dağıttığı bilinen www.bilecikdh.gov.tr sitesine ait içerik var. Bu siteyi ziyaret ederseniz bilgisayarınıza virüs bulaşabilir.
Google, devam etmeniz halinde bilgisayarınıza yüklenebilecek kötü amaçlı yazılımlar tespit etti. Bu siteyi daha önce ziyaret ettiyseniz veya güvendiğiniz bir siteyse, bu kötü amaçlı yazılımlar siteye kısa bir süre içinde eklenmiş olabilir. Şu anda bu siteyi açmamanızı tavsiye ediyoruz. Yarın yeniden deneyebilirsiniz ya da başka bir siteye gitmeyi düşünebilirsiniz.
Sitelerinde kötü amaçlı yazılımlar tespit ettiğimizi www.bilecikdh.gov.tr yönetimine daha önce bildirmiştik. www.bilecikdh.gov.tr sitesinde tespit edilen sorunlarla ilgili daha fazla bilgi için Google Güvenli Tarama tanı sayfası bağlantısını ziyaret edin.”
 
TARIM’DA GÜNCELLEME BİR SENEDİR BİTMEDİ
 
Tarım İl Müdürlüğü’nün sitesi de düzenleme aşamasında olan sitelerden bir tanesi. Ancak bir seneyi aşkın bir süredir düzenlemesi bir türlü bitmedi ve siteye girenler “Web sitemizin güncelleme çalışmaları devam etmektedir” uyarısıyla karşılaşıyor.
Sonuç olarak tam manası ile adapte olamadığımız sanal dünyadan bu tarz aksaklıklarla daha da kopuyoruz.
HASAN GÜNER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam