BİLECİK; TARİHİ, KÜLTÜRÜ, DOĞASI VE YÖRESEL LEZZETLERİ İLE TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI’NDA İLGİ ODAĞI OLDU

BİLECİK; TARİHİ, KÜLTÜRÜ, DOĞASI VE YÖRESEL LEZZETLERİ İLE TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI’NDA İLGİ ODAĞI OLDU

 Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde 6-8 Aralık 2018 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen TravelTurkey İzmir Turizm ve Kültür Fuarı’nda Bilecik standı büyük ilgi gördü.

Türkiye’nin en önemli turizm buluşmaları arasında gösterilen İzmir Turizm Fuarı’na, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milletvekilleri, Valiler, Belediye Başkanları, siyaset ve iş dünyasının temsilcileri, oda ve dernek temsilcileri, basın mensupları ile çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçilerin yanı sıra Bilecik sanayi ve Ticaret Odası meclis üyeleri katıldı.

Bilecik Belediyesi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, Osmaneli Belediyesi ve Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası temsilcilerinin de katıldığı fuarda ilimizin yöresel lezzetleri, tarihi ve turizm değerleri ön plana çıktı.

TSO BAŞKANI KESKİN: “DÜNYANIN HER YERİNDEN GELEN MİSAFİRLERİMİZE BİLECİK’İMİZİ TANITTIK”

Fuarın son günü değerlendirmelerde bulunan Bilecik TSO Başkanı Şükrü Keskin, “Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda Bilecik’in her yönüyle en üst düzeyde dört gün boyunca temsil edilmesi, tarihi, kültürel, doğal, ekonomik ve turistik değerlerinin tüm yönleri ile tanıtılması, Bilecik’in ulusal ve uluslararası turizm pazarına açılma noktasında önemli katkılar sağladı.

Bilecik ve Osmaneli Belediyemiz ile Kalkınma Ajansımızın ortaklığı ile kurulan standımızda ilimize özgü tarihsel, kültürel ve doğal güzelliklerimiz katılımcılar ile buluştu. Dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimize bu sayede Pazaryeri bozası, ayva, nar ve kabak lokumları ile Osmanlı Meşhur Şerbeti ikram ettik. İlimizin seramiği, taşı ve toprağından yapılan ürünlerini sergiledik.

Diğer yandan çok güzel bir ilgi ile de karşılaştık. Birçok kişi standımıza ilgi ve merakla yaklaştı. Bu anlamda bize bu fırsatı sunan öncelikle Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na, Bilecik Belediye Başkanımız Nihat Can’a, Kalkınma Ajansı yetkililerimize ile Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulumuza çok teşekkür ediyorum” dedi.

GÖKÇEDAĞ: “İLİMİZİN EKONOMİSİNE DE ÇOK CİDDİ KATKILAR OLACAĞINA İNANIYORUM”

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Turizm Komite Başkanı Yüksel Gökçedağ ise, “Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri olarak Odamızın düzenlediği bu etkinliğe katılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu şekilde üst düzey katılımın sağlandığı fuarlarda yapılan tanıtımın ilimizin ekonomisine de çok ciddi katkıları olacağına inanıyorum. Biz de tüm Meclis üyelerimiz ile birlikte Belediyemize ve Kalkınma Ajansımıza destek olmaya geldik. Gereken tanıtımın da yapıldığını gurur ve mutlulukla görüyoruz” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam