Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde, “TUBİTAK Bilim Fuarı” etkinliği

Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde, “TUBİTAK Bilim Fuarı” etkinliği

 

Okul Müdürü Ayhan Özgür, birçok ülkede bölgesel, ulusal ya da uluslararası çapta düzenlenen bilim fuarlarının, katılımcılara problem çözme becerilerini geliştirme, yaratıcılıklarının farkına varma ve kendini ifade etme olanağı sağlaması nedeniyle önemli olduğunu bildirdi. 
     TÜBİTAK Bilim Fuarlarının, ilk ve ortaöğretimde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak okullarda düzenlenen bilimsel faaliyetleri kapsadığını ifade eden Özgür, şöyle konuştu: 
     "Günümüzde sanayileşmek kadar, insanın kendi ve diğer canlıların yaşam ortamına zarar vermeden, doğal dengeyi bozmadan sanayileşmesi de bir o kadar önemli hale gelmiştir. Enerji ihtiyacının sürekli arttığı ama kaynakların gittikçe azaldığı dünyada, enerjinin verimli kullanılmasını sağlamak için çok çeşitli programlar uygulanmaktadır. Alternatif ve yenilenebilir enerji kaynaklarına dikkat çekmek, 'temiz enerji' olarak da adlandırılan bu enerjinin kullanımının özendirilmesi ve yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla okulumuz öğrencileri tarafından birbirinden ilginç, birbirinden iyi projeler ortaya konmuştur. Doğayı, çevreyi korumak ve onu gelecek kuşaklara yaşanır bir şekilde bırakmak, amacıyla yaptıkları bu çalışmalarla öğrencilerimiz kendilerinden sonra gelecek kuşaklara da örnek olacaklardır." 
     Programa, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Milli Eğitim Müdür Süleyman Şişman ve Müdür Yardımcısı Enver Kandil, İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcıları Musa Ünaldı ve Mehmet Akil Şahin, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Bilecik Özel Sevgi Çiçeği Okulu Veli Arısoy ile okul müdürleri ve veliler katıldı. 
     Deniz, beraberindekilerle birlikte fuarda tüm stantları gezerek, öğrencilerden bilgi aldı. AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam