BİLECİK TEMSİLCİSİ ANADOLU YILDIZLAR LİGİNE UĞURLANDI

BİLECİK TEMSİLCİSİ ANADOLU YILDIZLAR LİGİNE UĞURLANDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) projesi Türkiye’nin yıldız adaylarını buluşturmaya devam ediyor.

Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu bir üst gruba katılamayan yetenekli sporcuların spora kazandırılması gibi hedefler doğrultusunda hayata geçirilen ANALİG, 2018-2019 sezonu Atletizm, Basketbol, Badminton, Cimnastik, Hentbol, Masa Tenisi, Taekwondo, Voleybol, Judo, Karate, Yüzme, Kayak, Buz Hokeyi, Buz Pateni, Beyzbol, Softbol ve Su Topu branşlarında 81 ilden sporcuların katılımıyla Anadolu Yıldızlar Ligi gerçekleştirildiği açıklandı.

Proje kapsamında 14-16 Aralık 2018 tarihleri arasında Kütahya’da düzenlenecek olan Anadolu Yıldızlar Ligi Voleybol Grup Müsabakalarında Bilecik’i temsilen Voleybol takımı müsabakalara katılacak. Sporcular Ege grubunda 10 ilin katılımıyla gerçekleştirilecek olan Voleybol müsabakalarında ilimizi temsil edecek.

Müsabaka öncesinde Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız, sporcuları makamında ağırlayarak sporculara katılacakları müsabakalarda başarılar diledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam