• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilecik TSO, Denetimli Serbestlikten Yararlanan Hükümlülere Gıda Yardımı Yaptı

Bilecik TSO, Denetimli Serbestlikten Yararlanan Hükümlülere Gıda Yardımı Yaptı

Denetimli Serbestlik hizmetlerinden yararlanan şüpheli, sanık ve hükümlülere Ramazan ayın münasebetiyle ramazan paketi yardımında bulunuldu. Bilecik Denetimli Serbestlik Müdürlüğü değerlendirme ve planlama ayrıca eğitim ve iyileştirme bürolarınca yardıma muhtaç hükümlülere 16 kg ağırlığında 12 kalemden oluşan 20 adet gıda paketi verildi. Paketler Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fevzi Uzun’un katkıları ile Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce belirlenen ailelere dağıtıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Bilecik Denetimli Serbestlik Müdürü Emin Özel şöyle konuştu:

“Ramazan ayının vermiş olduğu ehemmiyetin öneminin vurgulandığı, yardımlaşma ve birliktelik duygularının paylaşıldığı; sevgi, saygı ve merhamet duygularının zuhur ettiği dönemlerde, toplumsal birlikteliğin kuvvetlendirilmesi, toplumsal kültürün özelliklerinin yansıtılarak kişilerin suça sürüklenmesinin önüne geçebilmesi amaçlanmıştır. Eğitim ve iyileştirme çalışmaları kapsamında kişilerin tekrardan topluma adapte olması ve topluma kazandırılması, insani ihtiyaçların göz ardı edilmemesi amacıyla toplumsal hedefler arasında yer almıştır.

Bilecik Denetimli Serbestlik Müdürlüğü hükümlülere ve sanıklara yönelik eğitim ve iyileştirme çalışmaları kapsamında kişilere ruhsal destek ve motivasyon kazandırmak, kişilerin problemleri anlama, anlamlandırma ve algılayabilmelerine yardımcı olmak, hayata karşı konumlanış biçimleri ve elinde olan kaynakları hakkında farkındalık kazandırarak, kişiyi toplumsal yapısına uygun hayat koşullarına yönlendirmeyi amaç edinmiştir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam