BİLECİK TSO ÜYELERİ İSTANBUL YAPI FUARI’NDA

BİLECİK TSO ÜYELERİ İSTANBUL YAPI FUARI’NDA

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri İstanbul (TÜYAP-Büyükçekmece) Fuar Merkezi’ndeki 39. Yapı Fuarı’nı (Turkey Build İstanbul 2016) mercek altına aldılar.

Türk yapı sektörünün uluslararası buluşma noktaѕı olan fuarı gezen TSO üyeleri, inşaat sektöründeki yeni teknolojileri ve ürünleri inceleme imkanı buldu. 26 kişilik bir ekiple fuarı yerinde inceleyen TSO üyesi iş adamları, inşaat sektöründeki yeni teknoloji ve ürün imalatı alanında faaliyet gösteren yerli ve yabancı birçok firma ile iş görüşmesi yaparak, yeni ticari bağlantılar kurdu.

tüyyy

10 Mayıs 2016 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açan ve 14 Mayıs 2016 tarihinde sona eren 100 bin metrekarelik alanda 12 salоn ve açık alanlarla birlikte 1.250 katılımcının olduğu fuarın Meslek Komiteleri adına verimli geçtiğini dile getiren Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı Hakkı Aynur;

“Bilecik’in en önemli sektörlerinden biri”

“Ticaret Sanayi Odasının ve Yapı Meslek Komitesinin düzenli olarak yaptığı önemli faaliyetlerinden biri. Biz düzenli olarak yapı fuarına katılıyoruz inşaat grubu olarak. İnşaat Türkiye’nin en önemli sektörlerinden birisi. Yaklaşık %40 ülkenin istihdamını sağlayan 75’e yakın sektörü direk ilgilendiren, hareketlendiren, hareketli tutan 250’ye yakın da dolaylı sektörlere hareket sağlayan, ivme kazandıran bir sektörümüz.” diyerek şunları aktardı:

“Meslek komitemiz de aynı şekilde Bilecik’te önemli gruplardan, meslek komitelerimizden biri. İnşaat Bilecik’te son zamanlarda talep fazlalığından dolayı durgun olsa da Bilecik’in en önemli sektörlerinden biri. Buna bağlı olarak meslek komitemiz de oldukça hareketli, büyük komitelerden. Odanın üç meslek komitesi şu anda. Fuarlara gelince fuarlarda yeni ürünler, üreticiler, tüketiciler buluşuyorlar, karşılıklı fikir alış verişinde bulunuyorlar, tanışıyorlar. Buna bağlı olarak yeni teknolojinin, yeni ürünlerimizi takip etmesini, bilgi paylaşmasını sağlıyoruz. Bu yüzden oldukça önemli.

tso2

“Meslek komitesi olarak da buna dikkat ediyoruz”

Üyelerimizin bilgilerini, deneyimlerini yeni ürünlere karşı ilgilerini artırmak için bu fuarlara düzenli olarak gelmeye gayret ediyoruz. Arkadaşlar sağ olsunlar özveriyle bu verimli gezilere katılıyorlar, bizi yalnız bırakmıyorlar. Onlara da teşekkür ediyoruz, saygılar sunuyoruz.

“Bu tip temsil faaliyetleri, sosyal faaliyetleri organize etmeye uğraşıyoruz”

Başkanlığımızdaki ilk faaliyet sayılabilir. Onun dışında rutin temsil görevlerimizi yapıyoruz. Meclis Başkanlığının şöyle bir konumu var; Daha çok dışarıya karşı temsille ve odanın yönetim kurulunun faaliyetlerinin denetlenmesiyle ilgili bir sorumluluğu var. Çok aktif bir görev değil gibi gözükse de böyle bir sorumlulukları var. İcra daha çok yönetim kurulunda oluyor. Biz de bu tip temsil faaliyetleri, sosyal faaliyetleri organize etmeye uğraşıyoruz.

10

“Bu geziler bizim için de çok faydalı oluyor”

Özellikle Sanayi Ticaret Odası belirli meslek kuruluşlarından oluşuyor. Bu da bağlı bulunduğum komiteye bir parça olarak yaptığım vazife. İnşaat Meslek komitesinin şu anda Başkanı Sayın Fikret Aktaş. Fakat onun da çocuğunun rahatsızlığı dolayısıyla gelemediği için biz de komitede olduğumuzdan dolayı bir şekilde faaliyeti sürdürelim istedik. O yüzden katıldık. Biz de bu sektörün içindeyiz. Bizim için de çok faydalı oluyor bu geziler. Elimizden geldiği, yettiği kadar faaliyetlerimizi bu şekilde sürdürüyoruz.”  ifadelerini kullandı.

leee

11 8

tso3 tso1

5 6

9

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam