Bilecik TSO’dan “Proje Yazma Eğitimi”

Bilecik TSO’dan “Proje Yazma Eğitimi”

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Oda üyesi firmalar ve kamu kurumları için 3 günlük “Proje Yazma Eğitimi” düzenleneceği bildirildi. Ulusal ve uluslararası Hibe ve Proje birimlerinin Tanıtımı, Proje Hazırlama Mantığı, Proje Döngüsü Yönetimi, Atölye Çalışması: Örnek Proje Hazırlama konularını içeren kapsamlı eğitim için ön başvurular bugünden itibaren Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası’na yapılabilecek.

Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fevzi Uzun; Bilecik’in proje bazlı devlet desteklerinden daha fazla yararlanma potansiyeli bulunduğunu belirtti. Firma ve kurumların proje hazırlama noktasında eksiklerinin bulunduğunu anlatan Fevzi Uzun, “Hem firmalarımız için hem de kamu kurumları için önemli hibe destekleri bulunmaktadır. Bu eğitim programı ile amacımız; Bilecik’in proje kapasitesini arttırmak, daha fazla hibe desteğini ilimize çekmektir. Bu nedenle konuyla ilgili tüm paydaşlarımızı eğitim programımıza bekliyoruz.” diye konuştu.

Uzun proje hazırlamada bölgesel olarak önemli bir sürece girildiğini vurgulayan Uzun, “Bölge kalkınma ajansımız BEBKA 2013-2014 yıllarını birleştirerek yeni çağrısına önümüzdeki ay çıkacak. Proje hazırlamak için de çok kısa bir süre kalıyor. Biz istiyoruz ki Bilecik; 50 milyon TL’lik 2013-2014 bütçesinden olabildiğince çok fazla proje ile yararlansın. Bu eğitimi de bu nedenle düzenleyeceğiz” dedi.

Fevzi Uzun açıklamasında Bilecik’in ihtiyaçlarını bildiklerini, özellikler proje hazırlama konusunda üyelerimizin önemli eksiklikleri olduğuna değindi. Uzun, “Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Odamız Danışmanı Yüksel Okşak, ülkemizde farklı kurum kuruluşlara projeler hazırlamış ve yürütmüş bir hocamız. Eğitimi de kendisi verecek. Alanındaki mevcut tecrübesi eğitimin de kalitesine yansıyacaktır” dedi.

Fevzi Uzun açıklamasında; eğitime katılmak isteyenlerin Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası’yla irtibat kurarak ön kayıt yaptırabileceğini belirtti. (Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam