BİLECİK TÜRKİYE SERAMİK ŞEHİRLER AĞI KURUCULARI ARASINDA

BİLECİK TÜRKİYE SERAMİK ŞEHİRLER AĞI KURUCULARI ARASINDA

Avrupa Seramik Şehirler Ağı öncülüğünde Türkiye’de kurulması planlanan Türkiye Seramik Şehirler Ağı’nda, Bilecik kurucu üye oluyor.

Türkiye Seramik Şehirler Birliği (ATrCC) Kuruluş Hazırlık Toplantılarının 2. Toplantısı Kütahya’da düzenlendi. Kütahya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in dışında Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, Avanos Belediye Başkanı Alper İbaş, Çanakkale Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Özlem Eryiğit ve Avrupa Seramik Şehirler Ağı Genel Sekreteri Giuseppe Olmeti de katıldı. Her şehrin kendi seramik kültürlerini tanıtmasıyla başlayan toplantıda, Başkan Semih Şahin şehrimizin seramik/porselen hammaddelerine yakın olduğunu belirtirken, bu nedenle Bilecik’in birçok uluslararası porselen ve seramik fabrikasına ev sahipliği yaptığını önemle vurguladı.

Bilecik, Kütahya, Avanos ve Çanakkale şehirlerinin öncülüğünde kurulacak Türkiye Seramik Şehirler Ağı’nın kurulmasından oldukça mutluluk duyduğunu belirten Giuseppe Olmeti katılımcıları tebrik etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam