BİLECİK ÜLKÜ OCAKLARI TERÖR SALDIRISINI KINADI

BİLECİK ÜLKÜ OCAKLARI TERÖR SALDIRISINI KINADI

“Bu Patlama Bizi Ve Milletimizi Yıldırmayacaktır”

Bilecik Ülkü Ocakları Ankara’da yaşanan terör saldırısını düzenledikleri basın açıklaması ile kınadı.

MHP il başkanlığı binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Bilecik Ülkü Ocakları Başkan Yardımcısı Erkan Vardar, Millet olarak acımız ve üzüntümüz büyük, ölenler bizleriz ve ölenler kardeşlerimiz. Bu patlama bizi ve milletimizi yıldırmayacaktır.” dedi ve şunları ifade etti:

“Acımız en derin şekilde yaşanmaktadır”

“Malumunuz olduğu üzere Ankara’da elim bir olay yaşandı, bir patlama oldu. En son açıklanan rakamlara göre 27 vatandaşımız hayatını kaybetti. 75 vatandaşımızda yaralandı. Önce şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Millet olarak üzüntümüz acımız en derin şekilde yaşanmaktadır. Ocaklar bundan bir ay önce de aynı şekilde Ankara’da yaşanan patlamayla alakalı bir basın açıklaması yayınlamıştı. O gün toplanmış yürümüş slogan atmıştık ama halkta bir uyanış yani daha doğrusu başımıza gelen bu olaylarda halkın tepkisini ortaya koymasında büyük bir eksiklik var. Aynı patlama bir ay sonra aslında çokta süre geçmeden bir ay sonra yine yaşanmıştır.

“Daha kendi başkentini saldırılarda korumakta kifayetsiz kalmaktadır”

Yeri geldiğinde dış ülkelere tehditler savuran insanlara ve halkına iş siyasetlerine karışan iktidar daha kendi başkentini saldırılarda korumakta kifayetsiz kalmaktadır. Şahısları suçlamak bir yana ilk önce halkımızın milletimizin bu konudaki duruşunu en iyi şekilde göstermesi lazım. Ölenler bizleriz, ölenler bizim kardeşlerimiz ve bizler ne ölmekten nede ölümden korkacak bir milletiz. Herhangi bir patlama veya bir savaş bizi veya milletimizi sindirmeyecek, yıldırmayacaktır. Türkiye Devleti herhangi bir patlamadan herhangi bir dış güçten korkacak bir devlet değildir. Biz Türk’üz bu topraklarda yaşamak için ilk önce bu toprakları kazanmak için bedel ödedik.

“Ülkü Ocakları olarak bu saldırıyı kınıyoruz”

Yeri geldiğinde bu topraklarda yaşamak için bedel ödemekten korkmayız.  Biz Bilecik Ülkü Ocakları olarak bu saldırıyı kınıyoruz ve bu pimi çekenden çok bu patlamaları düzenleyenlerin ve bu patlamaların karşısında çaresiz kalanların bir an önce cezalarını bulmasını istiyor ve halkımızın uyanmasını, devletinin ve milletinin onun için uğraşan çocukların yanında olmasını ve bir an önce bu kaosa giden ortamdan bu ülkenin çıkarılmasını istiyoruz. Burada toplanmamızın başka bir amacı yoktur. Bizim işimizde gücümüzde vatandır. Bu vatan istenilen düzeye istenilen selamete kazanmadığı sürece uyumacağız, durmayacağız, duraksamayacağız. Buradaki bütün kardeşlerimin düşüncesi zannediyorum ki benimle aynıdır. Milletimin ve Türkiye’min başı sağ olsun.  İnşallah bundan sonra bir kere daha böyle kötü bir gün yaşamayız. Herkesten Allah razı olsun.”

ulkkk

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam