BİLECİK VALİLİĞİ’NDEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR

BİLECİK VALİLİĞİ’NDEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR

Bilecik Valiliği tarafından, Şehit ve Gazi aileleri onuruna iftar verildi.

BİLECİK VALİLİĞİ'NDEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR5

Vali Süleyman Elban eşi Beyza Elban ile birlikte 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanlığında verdiği iftara, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Can, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Mehmet İnce, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Suat Günbey ile şehit ve gazi aileleri katıldı.

BİLECİK VALİLİĞİ'NDEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR7

İl Müftüsü Necati Akkuş’un yaptırdığı duanın ardından Vali Elban, yaptığı konuşmada, şehit ve gazilerin, vatan ve devlet için yaptığı fedakarlıklarının asla unutulmadığını ve unutulmasının da mümkün olmadığını söyledi.  Ramazan ayının manevi atmosferinde şehit ve gazi aileleriyle sofralarını paylaşmak istediklerini ifade eden Vali Elban, davetlerine icabet edip, şereflendirdikleri ve onurlandırdıkları için şehit ve gazi ailelerine teşekkür etti.

BİLECİK VALİLİĞİ'NDEN ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE İFTAR8

Vali Elban, ” Ramazanın bereketi ve maneviyatı hatırına gerek sınırlarımız içinde gerekse sınırlarımız dışında fedakarca görev yapan asker ve polisimizi Allah muhafaza etsin. Görevlerini layıkıyla tamamlayıp, ailelerine ve memleketlerine dönmelerini nasip etsin. Bu toprakların vatan olması konusunda üstün fedakarlık gösteren şehit ve gazilerimizin hatıralarına ve bizlere emanet edilen aileleri ve yakınlarına sahip çıkmak devlet olarak en önemli görevlerimizdendir. Şehitlik ve gazilik kavramı yüce bir makamdır. Bu ülke üzerinde özgür bir şekilde yaşayabiliyorsak, bunu şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz. Bu toprakları kanlarıyla sulamış şehitlerimize, gazi olmuş ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet dilerken, şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize sağlıklı ve huzurlu yıllar diliyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam