Bilecik Valisi Nayir Göreve Başladı

Bilecik Valisi Nayir Göreve Başladı

Bakanlar Kurulu’nun 13 Şubat 2014 tarihli kararnamesi ile Bilecik’e atanan Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir göreve başladı.

 Vali Nayir, Bilecik Valiliği önünde Vali Vekili Metin Çınar, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, vali yardımcıları, kaymakamlar ve daire müdürleri ile valilik personeli tarafından karşılandı.

Vali Nayir yaptığı konuşmada, “Bakanlar Kurulunun 13 Şubat 2014 tarih ve 2014/5916 sayılı Kararnamesi ile atanmış olduğum Bilecik Valiliği görevime 25 Şubat 2014 tarihi itibariyle başlamış bulunuyorum. 

Kuruluşun ve kurtuluşun gerçekleşmesinde önemli fonksiyonlar üstlenen Bilecik ilimize hizmet etme görevini bana layık görenlere şükranlarımı sunuyorum. Bu görevin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

Milletimize hizmet etmenin büyük bir onurla birlikte önemli bir sorumluluk da getirdiğini belirtmek isterim. Bu sorumluluğun bilincinde olarak, bütün mesai arkadaşlarımla birlikte temel yaklaşımımız; insan odaklı bir anlayışla, hukuka bağlı, insan haklarına saygılı, hesap verebilen, katılıma açık, toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü bir yönetim olacaktır. Bu doğrultuda bize yol gösteren ana ilke adalet ve hakkaniyet anlayışıdır. Sürekli olarak vatandaşımızın arasında, yanında olacak ve bize ulaşmalarına imkân sağlayacağız.

Yürütülecek hizmetlerde, mülki ve mahalli İdareler, adli ve askeri kuruluşlar, üniversite,  mesleki odalar, basın ve medya kuruluşları ile iletişim ve koordinasyona özen göstereceğiz.

Devraldığımız hizmet bayrağını bütün çalışma arkadaşlarımla birlikte çok daha ileriye taşırken İlimizin Sayın Milletvekillerinin destekleri de çok değerli olacaktır.

Önceden başlanmış ve yürütülmekte olan çalışmaların aynı titizlikle takip edileceğini ifade etmek isterim.

Bu genel ilkeler çerçevesinde tüm kurumlarımızla birlikte ortak hedefimiz, ilimizin her alanda gelişmesi olacak ve bu hedef doğrultusunda hep birlikte çalışacağız. 

Bu vesile ile ilimize hizmet etmiş olan valilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Bilecikli vatandaşlarımıza selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

 

AHMET HAMDİ NAYİR

1960 yılında Erzincan’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzincan’da tamamladı. 1978 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini kazandı ve 1983 yılında bu fakülteden mezun oldu. Askerlik görevini müteakiben 1987 yılında Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği görevine başladı. Üç yıllık adaylık süresinin bir yılını İngiltere’de geçirdi. Yine adaylık süresinde yedi ay süre ile Bahçe ilçesinde kaymakam vekilliği yaptı. 1990 yılında Kaymakamlık Kursu sonucunda Niğde ili Çamardı ilçesine atandı. Daha sonra sırasıyla Samsun-Yakakent Kaymakamlığı, Tunceli-Pertek Kaymakamlığı, Şanlıurfa-Bozova Kaymakamlığı, Şanlıurfa Vali Yardımcılığı, Çorum Vali Yardımcılığı, Trabzon-Sürmene Kaymakamlığı, Kırıkkale Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2006 yılında İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine,  2011 yılında 1. Hukuk Müşavirliğine ve 2012 yılında da Müsteşar Yardımcılığına atandı.

13 Şubat 2014 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Bilecik Valiliğine atanan Ahmet Hamdi Nayir evli ve beş çocuk babasıdır. ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç