BİLECİK YOĞUN KAR YAĞIŞINA HAZIR

BİLECİK YOĞUN KAR YAĞIŞINA HAZIR

21.01.2022 Cuma (bugün) akşamından başlamak üzere hafta sonu boyunca etkisini hissettirmesi beklenen yoğun kar yağışı ve buzlanmaya karşı alınan tedbirlerin görüşüldüğü toplantı, Vali Dr. Kemal Kızılkaya başkanlığında AFAD Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda alınan tedbirlerle ilgili konuşan Vali Dr. Kızılkaya şunları ifade etti:

“Akşam saatlerinden itibaren başlamak üzere cumartesi günü yer yer yoğun kar yağışı bekleniyor. Bu çerçevede özellikle kritik yollar, köy ve grup yolları ile karayollarımız konusunda hazırlıklarımızı tekrar tekrar gözden geçirelim ve bu bağlamda kurumlarımızı hafta sonu teyakkuz halinde tutalım.

Kar yağışının başladığı andan itibaren ilimizde kış tedbirleri kapsamında;

1- İl Özel İdaresi, 6 ekip olmak üzere 7 greyder, 7 kar bıçaklı kamyon, 5 yükleyici, 1 tuzlama ve kumlama aracı ve 52 personel ile karla mücadele çalışmalarını yürütmektedir.

2-İl Jandarma Komutanlığı, 80 araç ve 450 personel ile teyakkuz halinde beklemektedir.

3- İl Emniyet Müdürlüğü, 12 araç ve 29 personel ile karla mücadele çalışmalarını yürütmektedir.

4-İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 5 adet 4×4, 1 adet 8×8 amfibik araç olmak üzere 8 arama kurtarma personeli, 25 afet gönüllüsü ve STK’larla ile birlikte kurtarma çalışmalarını yürütmek amacıyla hazır halde bulunmaktadır.

5- İl Sağlık Müdürlüğünce, İlimiz genelinde sürekliliği devam eden hastaların (diyaliz, doğum vb.) sorumluluk bölgelerindeki sağlık kuruluşları tarafından önceden tespitleri yaptırılmış, beklenen durum öncesi gerekli tedbirler alınmıştır. Kış tedbirleri kapsamda da 2 paletli ambulans, 5 adet 4×4 ambulans, 54 personelle göreve hazır halde bulunmaktadır. Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ise 2 araç ve 70 personelle hazır halde beklemektedir.

6- Karayolları 144. Şube Şefliği, 10 ekip olmak üzere 21 kamyon, 10 greyder, 30 personel ile karla mücadele çalışmalarını yürütmektedir.

7- Bilecik Kızılay Şube Başkanlığı, 15 personel ve yeterli miktarda kumanya ile hazırlık yaparak yol kapanması durumunda kumanya dağıtımı yapacaktır.

8- Telekom İl Müdürlüğü, olası iletişim arızalarına anında müdahale etmek amacıyla 17 araç ve 37 personel ile hazır halde bulunmaktadır.

9- OEDAŞ İl Müdürlüğü, yerleşim yerlerinde enerji kesintisi yaşanmaması amacıyla 25 araç ve 65 personel ile hazır halde bulunmaktadır.

10-Bilecik Belediye Başkanlığı, 2 adet küreme ve tuzlama kamyonu, 1 adet küreme aracı, 1 adet greyder, 1 adet solüsyon traktörü, 2 adet kamyonet, 2 adet JCB ve 20 personel ile çalışmaları yürütülmekte olup, Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlüğünden de personel desteği sağlanmaktadır.

Ayrıca; İlimizdeki iş makinesi envanterleri hazırlanmış olup; İhtiyaç olması durumunda özel sektör kuruluşlarında da iş makinesi kiralaması yapılabilecektir.

Çalışmalarımızı 7/24 esasına göre yapacağız. Bu anlamda tüm birimlerimize ve personelimize çalışmalarında başarılar diliyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam