Bilecik Yöresi Dernekleri Birlik Beraberlik Gecesi Düzenlendi

Bilecik Yöresi Dernekleri Birlik Beraberlik Gecesi Düzenlendi

Bilecikli olan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı ile Eskişehir Milletvekilleri Salih Koca ve Ülker Can dernekleri yalnız bırakmadılar.

Hemşerileri ile tek tek ilgilenen Bakan Avcı hem Eskişehir’in hem de Bilecik’in Milletvekili ve bakanı olduğunu hissettirdi. Bakan Avcı, geceye katılan çocuklarla toplu halde fotoğraf da çektirdi.

Gecenin diğer konukları ise Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Harun Karacan, Tepebaşı Belediye Başkan adayı Orhan Soydaş’tı. Bileciklilerin gücünü gören adaylar ise Bileciklilerden oy isteyerek, Bilecik ile Eskişehir’in iç içe olduğunu belirtir konuşmalar yaptılar.

Birlik beraberlik gecesinde bir araya gelen Bilecikliler de birlik beraberliğin, güç birliği yapmanın mutluluğunu yaşayarak görmüş oldular. Programa katılan milletvekilleri ilerleyen gecede katılanlarla tek tek ilgilenerek sorunları dinlediler. 

Birlik beraberlik gecesinde Söğüt’te Eskişehir’de kendileri bir marka haline gelmiş olan, Söğüt Yörük Bayramında olmazsa olmalarından olan,  İnhisar’ın Eskişehir Asarcıklılar Derneği Zeybek Ekibi ilk açılışı yaparak Bilecik yöresi oyunlarını sergilediler.

Söğüt’ün Erenleri türküsünden alıntılar yapan Bakan Avcı konuşmasında bazı mesajlar da verdi.

Geceye katılan derneklerin zaman zaman isimlerinin anons edilerek tanıtılması ise geceye ayrı bir güzellik ve heyecan getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç