BİLECİK YÖREX’TE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

BİLECİK YÖREX’TE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Antalya Expo Center’da 5 gün boyunca konuklarını ağırlayan Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’ te Bilecik, büyük ilgi gördü.

Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı, BEBKA) Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklığı ve Bilecik Belediyesi iştirakiyle gerçekleştirilen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda; Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluşun Şehri Bilecik birçok yönü ile tanıtıldı.


Bilecik’in yöresel ürünleri, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra sahip olduğu yöresel ürünler ve lezzetlerin tanıtıldığı fuarda ilimiz adından söz ettirdi.

Bu yıl 13-17 Eylül tarihleri arasında Antalya’da düzenlen Yöresel Ürünler Fuarı, ülkemiz ve dünyadan birçok şehrin; üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini sergileme imkanı buldu.

BİLECİK STANDI FUARIN İLGİ ODAĞI OLDU

Hükümet ve devlet erkanı başta olmak üzere, iş, sanayi ve turizm dünyasından on binlerce konuğun ziyaret ettiği fuarda Bilecik’mizin tarihinden kültürel değerlerine, yöresel lezzetlerinden doğal güzelliklerine kadar bir çok zenginliğinin tanıtıldığı fuarda Bilecik standı, gerçekleştirdiği faaliyetlerle fuarın ilgi odağı haline geldi.


Bu yıl 8.si düzenlenen fuarda ayrıca, “Bilecik Kırsalındaki Ekonomik Ürünlerin Coğrafi İşaretlenmesi ile Ulusal ve Uluslararası Boyutta Tanıtılması” projesi ile Bilecik adına Türk Patent Enstitüsü’ne coğrafi işaret başvurusu yapılan 10’u aşkın ürünün de tanıtılmasına imkan verildi.

KONUKLARA OSMANLI ŞERBETİ VE LOKUM İKRAMI YAPILDI

İlimizin tanıtılması ve turizmine ilişkin birçok yönden katkı sağlayan fuarda Bilecik Belediyesi tarafından 3 Boyutlu Hologram Kıl Çadırı, ilimize ait ayva ve nar lokumları, ceviz ezmesi, Meşhur Osmanlı Şerbeti’nin yanı sıra ilimizi tanıtıcı görseller ve materyaller 5 gün boyunca konukların beğenisine sunuldu.


Bilecik Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Serkan Bircan, Kalkınma Bakanı Elvan, Rusya Tarım Bakan Yardımcısı Evgeniy Gromik, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Deniz Baykal ve birçok konuğumuza, Belediye Başkanı Selim Yağcı adına üzerinde Osmanlı Arması bulunan tabak ve çeşitli hediyeler takdim etti.


Pazaryeri ilçemiz Kınık Köyünde çömlek ustası olan Salim Yaşar, tarafından çömleklerin yapıldığı fuarda standı ziyaret eden konuklara, çömlekçi ustası Salim Yaşar tarafından çömlek yapımı gösterildi ve çömlekler hediye edildi.
İlimizi tanıtıcı materyallerin hediye edildiği fuarda Kayı armalı hediyelik paralar bastırıldı ve standı gezen konuklarımıza Bilecik Belediyesi tarafından hazırlanan Osmanlı Şerbeti ve lokum ikram edildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam