BİLECİK’E 255 MİLYON TL TAHSİS EDİLDİ

BİLECİK’E 255 MİLYON TL TAHSİS EDİLDİ

2016 yılı yatırımlarının dönem sonu değerlendirmesini yapmak üzere il koordinasyon kurulu 2016 yılının ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Önceki toplantılara göre katılımın az olduğu görülürken, faaliyet raporları bakımından da sakin bir toplantı yaşandı.

tahsis2

“2016 yılında tahsis edilen ödenek toplamı 255 milyon 365 bin TL”

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilimizde 2016 yılı içerisinde 512 adet proje uygulandığı bilgisini verdi. Nayir açılış konuşmasında projelerle ilgili  şu ifadelerde bulundu:

“Dönem sonu itibariyle bu projelerden 23 adeti bitirilmiş, 177 adedinde çalışmalar devam ediyor. 17 adedi daha ihale aşamasında. 295 adedineyse henüz başlanılamadı. Bu projelerin toplam tutarı 1 milyar 92 milyon 26 bin TL. 2016 yılında tahsis edilen ödenek toplamı ise 255 milyon 365 bin TL. Dönem sonuna kadar 25 milyon 622 bin TL harcanarak nakdi açıdan yüzde 10’luk bir gerçekleşme sağlanmış bulunmaktadır.”

Vali Nayir’in konuşmasının ardından 2016 yılı yatırımlarıyla ilgili bilgilendirmek üzere kurum ve kuruluş temsilcileri sunumlarını gerçekleştirdi.

tahsis1

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü İbrahim Taş

Öğrenciler  yeni bloklara taşınıyor

Sunumunu ilk gerçekleştiren isim Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü İbrahim Taş oldu. Henüz yaklaşık 3 aydan beri rektörlük görevini üstlenen Rektör Taş,  2016 yılı yatırım programı henüz açıklanmadığı için üniversiteye ait yatırım projeleri izleme raporu ve dönem değerlendirme raporlarına dair net bir şey oluşturamadıklarını kaydetti.

Rektör Taş Ocak ayından bugüne kadar yapılan gelişmeleri şu şekilde kaydetti:

“ Ocak ayında yönetime geldiğimizde D Bloğunun yapımı bitirilmiş ve teslim alınmıştı üniversitemiz tarafından. Biz bu bloğa hızlı bir şekilde prefabriklerde eğitim gören Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’ni , Ziraat Fakültesi’ni ve yeni kurulum aşamasında olan İlahiyat Fakültesi’ni bu  bloğa taşıdık v şu anda eğitimlerini bu blokta devam ettiriyorlar.

Birkaç ay sonra tamamlanacak olan  E ve F bloklarımız var. Bunların teslimatı yine yaz aylarında alacağız. Bu bloklara da şu anda prefabriklerde eğitim gören Fen Edebiyat Fakültesi’ni taşımayı düşünüyoruz. Taşıma işlemleriyle ilgili çeşitli olarak düzenlemeler yapıyoruz.

Başka bir hazırlığımız da inşallah 3 Haziran Cuma günü üniversitemizin mezuniyet törenini  gerçekleştireceğiz. Bunu takvim kısıtlılığından dolayı Edebali Stadyumu’nda yapmayı düşünüyoruz. Üniversitemize yakışır bir mezuniyet töreni yapmak istiyoruz.

tahsis3

Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Yazıcıoğlu

Yazıcıoğlu: “ Bilecik’te 8 adet proje yürütülüyor”

Rektör Taş’ın ardından söz alan Karayolları 14. Bölge Müdürü  Mehmet Yazıcıoğlu ise Bilecik içerisinde 8 adet projenin çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Yazıcıoğlu konuşmasının devamında projelerin ayrıntıları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam