BİLECİK’E 515 SAĞLIK PERSONELİ ATANDI

BİLECİK’E 515 SAĞLIK PERSONELİ ATANDI

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Bilecik ve Bozüyük Devlet Hastanelerine 251’i sürekli işçi, 264’ü sağlık personeli olmak üzere toplamda 515 kişinin atamasının yapıldığı öğrenildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlığa alınacak 32 bin personelin, 11 bininin hemşire, 1600’ünün ebe, 4 bin 687’sinin sağlık teknisyeni olmak üzere 18 bin sözleşmeli sağlık personeli ile 14 bin sürekli işçi olacağını ve ayrıca temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak, diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14 bin sürekli işçi istihdamı yapılacağını belirtmişti.

Sağlık Bakanlığı atamaları kapsamında Bilecik ve Bozüyük Devlet Hastanelerinde görevlendirilmek üzere 25 silahsız güvenlik görevlisi, 16 klinik destek elemanı ve 210 tanede temizlik görevlisinin alındığı, 264 tanede sağlık personelinin atamasının gerçekleştiği öğrenildi.

Genel toplamı 515 olan personellerin Bilecik Devlet Hastanesi ve Bozüyük ilçesi Devlet Hastanesi’nin ihtiyaçları doğrultusunda görevlendirildikleri, atamaların tamamlandığı ve işe başlamak için gerekli olan evraklarını teslim edenlerin göreve başladıkları gelen bilgiler arasında.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam