BİLECİK’E İLK KEZ GELDİ, HAYRAN KALDI

BİLECİK’E İLK KEZ GELDİ, HAYRAN KALDI

“Ben tarihinden ve güzelliğinden çok etkilendim”

İstanbul Amerikan Hastanesi Kulak Burun Boğaz, Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı Doktor Saim Ergun Bilecik’e ilk kez geldiğini ve hayran kaldığını belirterek, ilimizin tanıtılamamasından dolayı duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

20 yıl İsveç’te kaldı

Yaklaşık 20 yıl İsveç’te Umea Üniversitesi ile Stockholm Karolinska Üniversitelerinin Tıp Fakültelerinde görev yapan Dr. Ergun; İstanbul’a 2 saatlik bir mesafede olan Bilecik’in tarihi, doğası ve insanıyla müthiş bir yer olduğunu, ilçeleriyle birlikte mutlaka gezilip görülmeye değer mekanlara sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Bu güne kadar Bilecik’e hiç gelmediğini, ancak bundan böyle sık sık gelmeye çalışacağını da belirten Uzman Doktor Saim Ergun bütün dostlarına ve yakınlarına Bilecik’i anlatacağını ve İlimize gelmeleri için bir çok sebeplerinin olduğunu anlatacağını ifade etti. Kuruluş ve Kurtuluşa beşiklik etmiş, tarihe tanıklık etmiş Bilecik’in doğasının ve havasının da çok güzel olduğunu, tipik bir Anadolu şehri olduğunu söyleyen Doktor Ergun ilimiz ile ilgili düşüncelerini şöyle aktardı:

“Hafta sonu gelinebilecek, kalınacak müthiş bir yer”

10 küsür yıldır ben İsveç’ten Türkiye’ye dönmüş durumdayım. Bilecik’e bu kadar geç gelmiş olmaktan dolayı da utanıyorum. Çünkü hem kuruluş hem de kurtuluş şehri. Müthiş bir tarihi var, inanılmaz bir tarih. İstanbul’a bu kadar yakın olması, bu kadar güzel bir şehir olması İstanbul gibi yeşilliğin ve kolay tatil yapılacak huzurlu bir yerin bu kadar yakın olmasını, İstanbulluların değerlendiremeyişini bir türlü anlayamıyorum ve gelmekte bu kadar geçmiş kalmış olmaktan hayıflanıyorum. Buraya bir arkadaşım sayesinde geldim, müthiş memnunum. Hem tarihi, hem doğa güzelliği, hem pırıl pırıl oluşu bakımından müthiş bir yer. Şimdiye kadar kullanılmamış olması, bu kadar tanıtılmamış olmasını da bir türlü anlamış değilim. Herhalde bu lokal politikacıların ya da Bilecik ahalisinin iyi tanıtım yapmamasına bağlıyorum ben. İstanbul’a 1,5 – 2 saat hiçbir şey ama saatlerce gidilecek bir sürü yerden çok daha hafta sonu gelinebilecek, kalınacak müthiş bir yer. Ben tarihinden ve güzelliğinden çok etkilendim. Herhalde sık sık buraya geleceğim.

“Oksijen konsantrasyonunun yüksek olduğu yer”

Rakımı da son derece uygun. Bu bakımdan da son derece sağlıklı bir yer. Huzurlu, küçük bir şehir. Burada gelip yazın bütün zamanınızı geçirebilirsiniz. Müthiş huzurlu, çok rahat bir tatil yapılabilir. Ben niye bu kadar ihmal edildiğini, niye bu kadar tanıtılmadığını hiç anlamış değilim. Müthiş, olağanüstü bir tarih var. Böyle bir imkanı bence kaçırmamış olmaları gerekir.

“Bunu değerlendirmiş olmaları gerekir”

Elbette Kaz Dağlarına da gidilebilir ama bu kadar yakın bir yer 1,5-2 saat. Hele ki ulaşımı bu kadar kolay olduğu bir dönemde, hızlı tren ile 1,5-2 saatte gelip yüksek konsantrasyonlu bir oksijenle insanın huzurlu bir tatil geçirmesi ihmal edilemeyecek bir imkan. Bunu değerlendirmiş olmaları gerekir. Tabi sadece bu insanların burayı bilmiş olmasından değil bence lokal politikacıların bu işi iyi pazarlamasını yapmış olmasına bağlı yoksa insanlar eğer bilmiyorlarsa, tanıtılmıyorsa çünkü artık bir bilişim çağı içerisindeyiz.

“Bilecik her türlü bir imkana sahip, sadece bilgilendirme eksik”

Bilişim çağı da bilgilendirme esası itibariyle eğer insanları sen bilgilendirirsen böyle bir imkandan dolayı o zaman İstanbul’dan önemli bir kısmının da buraya geleceğinden hiç kuşku yok.  Sadece bilgilendirme eksik bunu da Bileciklilerin, Bilecik politikacıların ya da halkın eksikliğine bağlıyorum. Lokal politikacıların bu işe çok dikkat etmesi gerekir. Eğer Bilecik’in doğal yapısını bozacak bir kentleşmeye izin verirlerse başka yerlerin bitmiş olduğu gibi Bilecik’te biter ama İstanbul çevresinde Bilecik’ten daha bakir kalmış başka bir alan ben görmüyorum. Kuzeyi, doğusu, batısı her tarafı dolmuş durumda. Bilecik müthiş bir imkan ve bu işin bir tek pazarlamasının yapılması, doğru tanıtımının yapılması gerekir. Bilecik her türlü bir imkana sahip. ERHAN TOKA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam