Bilecik’e Kemoterapi Merkezi Açılacak

Bilecik’e Kemoterapi Merkezi Açılacak

Konuyla ilgili açıklama yapan Yılmaz şöyle konuştu:

“Gelecek yıl planlarımız arasında kemoterapi merkezi kurmak var. Kanser hastası vatandaşımızın belki burada ilk tanısını koyamıyoruz ama tedavisini burada sürdürmesini sağlayabileceğiz. Onkoloji açmayacağız ama onkoloji merkezinde tanısını almış ilaçlarını kullanması gereken kişilere burada yardımcı olacağız.  Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde bunu yapmayı düşünüyoruz inşallah.

Ayrıca uyku laboratuarı açmayı planlıyoruz. Uykuda solunum, uyku apnesi denen rahatsızlıklar var. Bu rahatsızlığı bulunan hastalarımıza civar illerden 1 yıla kadar randevu veriliyor. Bunun sayısını azaltmak için planlamasını yaptık. Burada da en büyük sıkıntımız yer sıkıntısı ve sertifikalı personel sıkıntısı. Yoksa maliyetle ilgili bir sıkıntımız yok. İki büyük hastanemiz Bilecik ve Bozüyük’e kurmayı düşünüyoruz.

Taş kırmayla ilgili de Sağlık Bakanlığımızla görüşüyoruz. İnşallah olumlu yaklaşıyorlar. Biz de böbrek taşı kırma ünitesini kurmayı planlıyoruz. Bu saydıklarım yeni yılda planladıklarımız. İnşallah o saydıklarımın tamamını önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde ve ilk yarısında tamamlamış olacağız.” ZEYNEP KILBAHRİ

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam