Bilecik’e ”Yedi Güzel Adam” kütüphanesi

Bilecik’e ”Yedi Güzel Adam” kütüphanesi

Bilecik Belediyesi, Kredi ve Yurtlar Kurumu Bilecik İl Müdürlüğü, Genç Memur – Sen ve Eğitim Bir-Sen Bilecik Şubesi işbirliğinde hazırlanan ‘’Bilecik Yedi Güzel Adam ve Öncüleri Kütüphanesi Kurulumu protokolü imzalandı.

Belediye Başkanlığı makamında gerçekleştirilen protokol; Belediye Başkanı Selim Yağcı, KYK Bilecik İl Müdürü İsmail Şen, Eğitim Bir – Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz ve Genç Memur-Sen Bilecik İl Temsilcisi Emrah Göztepe tarafından imzalandı.
Gerçekleştirilen protokol hakkında basın mensuplarına bilgi veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik’teki kurumlar işbirliğinde eğitim ve gençlik adına çok anlamlı bir çalışmanın gerçekleştirildiğini kaydetti.

Bilecik Belediyesi’nin gençliğe, çocuklara ve eğitime verdiği öneme değinen Belediye Başkanı Selim Yağcı, ”Kütüphanemiz, KYK Bilecik İl Müdürlüğü Ertuğrulgazi Öğrenci Yurdunda kurulacak” ifadelerini kullanarak, şunları kaydetti:

‘’Bugün Belediyemiz, Kredi ve Yurtlar Kurumu Bilecik İl Müdürlüğü, Genç Memur – Sen ve Eğitim Bir-Sen Bilecik Şubesi işbirliğinde hazırlanan ‘’Bilecik Yedi Güzel Adam ve Öncüleri Kütüphanesi Kurulumu protokolünü imzalayarak, ilimizdeki gençlerimiz ve eğitimimiz adına güzel bir çalışmayı başlattık. İlimizde yüksek öğrenim yapmak üzere gelen öğrencilerimizle, Kültür ve Medeniyet ufkumuza ışık olan başta Yedi Güzel Adam ve onların etkilendiği yazarlar ve eserleri olmak üzere gençlerimizi kitapla buluşturmak, geleceğimizi şekillendirmek ve öğrencilerimize nezih ortamlarda kitap okuma alışkanlığını kazandırma amacımız var. Bu anlamda ilimizdeki önemli kurum yetkilileri ile bir araya gelerek böyle bir çalışmanın adımını attık. Bilecik’imiz bu çalışmanın başladığı pilot illerden biri olarak seçildi. Ben bu anlamda böyle yararlı bir çalışmanın içinde olan KYK Bilecik İl Müdürü İsmail Şen, Eğitim Bir – Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz ve Genç Memur-Sen Bilecik İl Temsilcisi Emrah Göztepe’ye çok teşekkür ediyorum. İnşallah öğrencilerimiz ve şehrimiz için güzel sonuçlar alırız’’ ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

‘’ÜNİVERSİTE YERLEŞKESİNDEKİ ÖĞRENCİ OTAĞINI KİTAP OTAĞI OLARAK HİZMETE SUNACAĞIZ’’
Bilecik Belediyesi’nin eğitime ve gençlere yönelik önemli hizmetler gerçekleştirdiğini dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, ‘’İnşallah uzun yıllar üniversite yerleşkemizde öğrencilerimize hizmet veren Öğrenci Otağını Kitap Otağı olarak hazırlıyoruz. Yeni yıl itibariyle hizmete sunduğumuz Yeni Öğrenci Otağımız öğrencilerimize en güzel hizmeti veriyor. Düzenleyeceğimiz Kitap Otağı da örnek bir çalışma olacak’’ ifadelerini kullandı.
Belediye Başkanı Selim Yağcı ayrıca Bilecik Belediyesi tarafında Söğüt’teki üniversite öğrencileri için hazırlanan Öğrenci Otağının da tamamlandığı ve Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ile buna ilişkin protokolü imzalayacaklarını kaydetti.

Eğitim Bir – Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz ise imzalanacak olan protokolün önemine değinerek, ‘’Belediyemiz öncülüğünde ilimizdeki kurumlarla birlikte gençlerimiz için güzel bir çalışmayı başlattık. Amacımız, her yönüyle değerlerine sahip, ülkesi ve milletine faydalı ve okuyan bir gençlik yetiştirmektir. Ben bu anlamda bu güzel ve anlamlı çalışmada yer alan bütün paydaşlara teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

KYK Bilecik İl Müdürü İsmail Şen ise kurumu ve öğrencileri adına çok faydalı bir çalışmayı başlattıklarını ve bu projede emeği olan bütün kurum ve kuruluş temsilcilerine teşekkür etti.

Genç Memur-Sen Bilecik İl Temsilcisi Emrah Göztepe ise Bilecik’teki kurumlar işbirliğinde güzel bir protokolü imzaladıklarını belirterek, ‘’İlimizde okuyan gençlerimiz için önemli bir çalışmayı başlattık. Gençlerimizi okuyan, manevi değerlerini bilen vatanına ve milletine faydalı nesiller olabilmesi için okumanın son derece önemli olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda bugün güzel bir çalışmanın siftahını gerçekleştirdik. İnşallah bu tür güzel çalışmalar devam eder’’ ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından hazırlanan protokol, Belediye Başkanı Selim Yağcı, KYK Bilecik İl Müdürü İsmail Şen, Eğitim Bir – Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz ve Genç Memur-Sen Bilecik İl Temsilcisi Emrah Göztepe; KYK Bilecik İl Müdürlüğü Ertuğrulgazi Öğrenci Yurdunda kurulacak olan kütüphane için hazırlanan protokolü imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam