’’BİLECİK’İ GELECEK YILLARA HAZIRLIYORUZ’’

’’BİLECİK’İ GELECEK YILLARA HAZIRLIYORUZ’’

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik'e kazandırılan eserler ve yapılan çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, başta alt yapı çalışmaları ve şehrin su ihtiyacı olmak üzere birçok konunun çözüme kavuştuğunu belirterek, bundan sonraki süreçte Bilecik'i Türkiye ve dünyaya tanıtacak eserleri kazandırdıklarını belirtti.

Alt yapıya çok büyük yatırım yaptıklarının altını çizen Belediye Başkanı Selim Yağcı şöyle konuştu:

''Göreve başladığımızda 5 kilometre dahi sıcak asfaltı olmayan bir şehrin bu gün neredeyse adım attığımız her yeri sıcak asfalt ve parke haline getirdik. Alt yapıyı komple yeniledik. Coğrafyamızın çok zorlu ve güçlüğüne rağmen iddia ediyorum, Türkiye’nin en sağlıklı alt yapı çalışmalarından birini gerçekleştirdik. Türkiye’nin en sağlıklı sularından birisini 60 Milyon TL bir yatırım yaparak, Bilecik’in yıllardır hayalini kurduğu, memba suyu kalitesinde olan, Bozüyük ilçesi sınırları içerisindeki Karasu’yu Bilecik’e ve ilçe ve beldelerimize 126 kilometrelik bir hat ile getirdik. Halkımıza arzu ettiği temiz suyu sunma iddiasını gerçekleştirdik. Böyle büyük bir yatırım yapmamıza rağmen bugüne kadar su fiyatlarına zam yapmadan bugünlere geldik. Bilecik’e doğal ve temiz enerji olan doğalgazı genel idare ile işbirliği içerisinde kavuşturduk.”

 

YAPILAN ESERLER YÜZYILLAR BOYU HİZMET VERECEK

 

Yaptıkları eserlerin yüzyıllar boyunca hizmet verecek yapı ve kalitede olduğunu dile getiren Başkanı Selim Yağcı, açıklamasını şöyle tamamladı:

''Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi gelecek 100 yılı planlayarak yapmış olduğumuz ve atıl olan bölge şimdi Bilecik’in en merkezi noktalarından birisi haline geliyor. Sadece bu günü değil günümüzden gelecek zamana hem mimari anlamda hem de kültürel anlamda güzel hizmetler verecektir. Ayrıca bizim ruhumuzu geleceğe yansıtacak çok önemli bir çalışmaya imza attık. Amacımız bu yıl içerisinde uygun bir zamanda açılışını en üst düzeyde gerçekleşen protokol katılımıyla bu güzel eseri Bileciklilerin hizmetine sunmaktır. Öte yandan Bilecik’i çok güzel bir kapalı pazar ile kavuşturduk. Bilecik’in ilk fethinden itibaren pazar konusu hep tartışma konusu olmuştur. Göreve geldiğimizde sokak ve mahalle aralarında hoş olmayan pazar görüntüleri varken bugün market ortamında pazar yapılan ve 12 bin metrekare kapalı pazar alanları oluşturarak, vatandaşlarımızın bu noktada geleneği devam ettirme konusunda katkı sağladık. Yaptığımız bu eserler sayesinde vatandaşlarımızdan aldığımız memnuniyet ve güçle, bu eserlerimize yenilerini katarak, çalışmalarımıza devam edeceğiz.'' (Bilecik Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam