BİLECİK’İ İSTANBUL’UN BEŞİĞİ OLARAK GÖRÜYORUZ
admin • 25 Ağustos 2011 12:17:20 
BİLECİK’İ İSTANBUL’UN BEŞİĞİ OLARAK GÖRÜYORUZ

 

Garanti Bankası Bilecik Şubesi Müdürlüğü’ne Hüsnü Bayrakçı getirildi. Aslen Bilecikli olan Bayrakçı 26.02.1975’de Pazaryeri’nde doğdu. Daha önce Bozüyük Akbank’ta ve Bilecik Oyak Bank’ta çalışan Bayrakçı, kuruluşunun ardından Bilecik Garanti Bankası’nda müdür yardımcılığı da yaptı.
Gazetemize vermiş olduğu demeçte, 2 yıl Afyon’da şube müdürlüğü yaptıktan sonra kendi memleketine dönüş yapmaktan mutlu olduğunu ifade eden Hüsnü Bayrakçı şu ifadeleri kullandı:
“Geçen ay Dünya Gazetesi ile birlikte Garanti Anadolu Sohbetlerimiz oldu. Başarılı bir toplantı oldu. Katılım çok iyiydi. Garanti Bankası Bilecik’e çok önem veriyor çünkü biz Bilecik’i İstanbul’un beşiği olarak görüyoruz. Özellikle hızlı tren projeleri bittikten sonra Bilecik’te çok ciddi bir ivmelenme bekliyoruz. Bilecik Merkez’de iyi bir gelişim var. Son olarak Bisiad’ın toplantısında da bulundum. Orada ifade edilen il bazında değil de sektörel anlamda teşviklerin verilebileceği söylendi. Bunda da umutluyuz. Vekilimizin KİT Komisyonu başkanı olması da bizi çok ümitlendiriyor. Adapazarı ve Koceeli illerinde arsaların tükenmesi harcamaların bu tarafa yönlendirilmesine vesile olacaktır. Yenişehir’e yapılacak yolun duble yol olması sevindirici. Çünkü Bilecik için liman çok önemli. Bilecik’in önünün çok açık olduğunu düşünüyorum.
Üniversite çok büyük etken. Alt yapı iyi tamamlanırsa üniversitenin Eskişehir’e yaptığı katma değerin aynısını Bilecik’te de fazlasıyla olacağını düşünüyorum. Eskişehir zaten belli bir kalıba gelmişti. Bilecik zaten küçük bir il olduğundan üniversitenin yarattığı katma değeri daha iyi hissedecek diye düşünüyorum. Bilecik anlamında kendim de buralı olduğumdan dolayı çok ümitliyim. İnşallah Bilecik’in çok daha başarılı olacağını düşünüyorum. Biliyorsunuz eskiden Bilecik sadece belli sektörlerle ilgileniyordu. Sektörel bazda değişimin olması, belli bir sektörde yaşanan krizden daha az etkilenmemizi sağlayacaktır diye düşünüyorum. 
Garanti Bankası Bilecik Merkez’de üç yıldır bulunuyor. Ondan önce 5 yıldır da Bozüyük’te bulunuyoruz. Garanti Bankası özel bankacılık sektöründe karlılık aktif büyüklüğü olarak geçen yıl birinci olmuştu. Bizim bir de en çok övündüğümüz marka olan Avrupa’da en bilinen kredi kartı seçilmiş amiral gemimiz BONUS’tur. Küçük tüketicinin ihtiyaçlarını gidermesi anlamında kredi kartları arasında en çok özelliği barındıran kredi kartı bizim kartımız.” HASAN GÜNER
 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x