BİLECİK’İ UÇURACAK PROJE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SUNULACAK

BİLECİK’İ UÇURACAK PROJE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SUNULACAK

 

Dünya Bilecikliler Günü olarak kabul edilen 11.11.2018  günü nedeniyle Kocaeli Bilecikliler Kültür Dayanışma Derneği tarafından bir kutlama geçesi düzenlendi.

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Bilecik AK Parti Milletvekili Selim Yağçı, Bilecik Belediye Başkanı Nihat Can, İl Genel Meclis Başkanı Oğuz Sertler, il ve ilçe siyasi parti başkanları ve ilçe belediye başkanlarının katıldığı gecede Vali Büyükakın ve Vekil Yağcı yapılması planlanan bir projenin müjdesini verdi. Yapılacak olan yeni projenin 500 dönümlük bir arazi üzerine kurulacağı ve yakın zamanda da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacağı söylendi.

“ÇOK ÖZEL BİR PROJEYİ BAŞLATACAĞIZ”

Dünya Bilecikliler Günü AK Parti Milletvekili Selim Yağcı; “Bilecik rastgele bir toprağın adı değildir. Bilecik birlik, beraberlik, kardeşlik hamurumuzun karıldığı toprağın adıdır. İnsanımızla, geçmişimizle, toprağımızla ne kadar gurur duysak azdır. Bilecik bulunduğu kategorinin en üst basamağına geldi. Artık Bilecik’in sıçrayarak bir üst kata çıkması lazım. Tüm siyasilerimizle ve kurum müdürlerimizle Bilecik için çabalıyoruz. Önceden Bilecik diyince tanınırlık noktasında sıkıntılarımız vardı. Şimdi bu Şeyh Edebali Türbesine yılda 1 Milyon, Ertuğrul Gazi Dedemize yılda 1,5 Milyon ziyaretçisi olan bir şehir konumuna geldik. Ama bu yeterli değil. Bir şehrin gelişimi için neler gerektiğini çok iyi biliyoruz. Önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanımızın himayesinde şehrimizde çok özel bir projeyi başlatacağız. Bilecik’in tanınırlığını üst noktaya çıkaracak çalışmaları yapacağız.” İfadelerini kullanarak yeni başlatılacak olan bir projenin müjdesini verdi.

SÖĞÜT’ÜN RUHU TÜRKİYE’NİN RUHUDUR

Bilecik’te görev yapan Kocaelili bir Vali olarak etkinlikte keyfi en yerinde olan kişinin kendisi olduğunu belirten Vali Tahir Büyükakın; “Bilecik kutlu bir şehir.  Bilecik olmazsa Türkiye olmaz. Kocaeli’nde Bilecik’e gitmiş biri olarak söylüyorum; Bilecik’in, Söğüt’ün ruhu Türkiye’nin ruhudur.  Türkiye’yi Türkiye yapan ruhtur.

ÇOK BÜYÜK BİR PROJE HAZIRLIYORUZ

Son dönemdeki dizilerle Bilecik için güzel şeyler oluyor. İlgi ve merak var. Bu ilgi ve merakı nasıl sürekli hale getiririz diye oturduk düşündük. Bilecik diziler niyetiyle hatırlanan bir yer olmaz. Diziler bitince de hatırlanamaya devam eden bir yer olur. Nasıl başarırız diye düşündük.  Bu ilgiyi sürekli hale getirecek 500 dönümlük bir alan üzerine kurulu tema park yapılıyor. Bu parkımızın adı; Ulu Çınar 1299. Bakanımız Fatih Dönmez aracılığı ile projenin tanıtımı ve destekleri için Cumhurbaşkanımızdan randevu talep ettik. Çok büyük bir proje hazırlıyoruz. Bunun yanında 3. Organize Sanayi Bölgemizin kuruluş çalışmaları devam ediyor. Yenipazar ve Gölpazarı’nda ihtisas sanayi bölgelerini kurmak için çalışıyoruz. Gölpazarı’nda gıda, Yenipazar’da hayvancılık üzerine bir sanayi olacak. Bilecik’te turizmin bir çekim aracı olmak için gayret serf ediyoruz.

BİLECİK GELECEKTE ÇOK DEĞERLİ BİR YER OLACAK

Bilecik kader çizgisinin bahar ayına girdi. Bilecik önümüzdeki 25 yıllık dönemde Türkiye’nin en hızlı büyüyen on ilinden biri olacaktır. Bursa bir saat, Eskişehir bir saat, İstanbul, Ankara hızlı trenle iki saat. Bursa tarafına hızlı tren yapılıyor. Antalya 4 saat. Bu mesafe öyle bir stratejik mesafe ki Bilecik’in çevresinde 30 Milyon insan yaşıyor. Bilecik’te tarım yapın olur, hayvancılık olur, turizm olur, sanayi zaten var. Hem sanayinin olduğu hem de doğanın olduğu böyle bir şehir çok az var. Bilecik’in emlak değerleri de çok artacak. Sakın elinizden arsalarınızı çıkartmayın. Bilecik gelecekte çok değerli bir yer olacak. Bilecik’e güzel bir gelecek hazırlamak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam