Bilecik’in Başarılı Taekwondocuları Ödüllendirildi

Bilecik’in Başarılı Taekwondocuları Ödüllendirildi

Sporcuları kazanmış oldukları başarılardan dolayı kutlayan Doyuk ziyaret sırasında şöyle konuştu:

“29 Nisan-5 Mayıs 2013 tarihleri arasında Muğla / Marmaris’te yapılan Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına 71 ilden, 620 bayan, 1000 erkek olmak üzere toplam 1620 sporcu katılmıştır. Bilecik ilinden 42 kg’da Ayşe Beyza Yıldız Türkiye 1.si, 49 kg’da Esra Gül Türkiye 1.si, 46 kg’da Esra Kalem Türkiye 2.si, 55 kg’da  Elif Kalem Türkiye 2.si, 42 kg’da Sueda Onat Türkiye 3.sü, 46 kg’da Ayşenur Kezönü Türkiye 5.si olmuş ve Gençler Milli Takım seçmesine katılma hakkı kazanmışlardır. Kendilerini ve antrenörlerini kutluyorum.

Gençler Milli Takım Seçmesi 29-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Ankara’da yapılmıştır. Bilecik ilinden Milli Takım Seçmesine 6 sporcu katılmış ve 42 kg’da Ayşe Beyza Yıldız Türkiye 1.si, 49 kg’da Esra Gül Türkiye 2.si, 42 kg’da Sueda Onat Türkiye 2.si olmuştur. Kilosunda 1. olan Ayşe Beyza Yıldız Eylül ayında Portekiz’de yapılacak olan Avrupa Gençler Taekwondo Şampiyonasına gidecek ilimizi ve Türkiye’yi temsil edecektir. Aynı zamanda millilik unvanını kazanacaktır. Bayram sonu milli takım kampına çalışmalara alınacaktır. İlimizi ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyor, kendisine ve hocasına şimdiden başarılar diliyorum.

2-5 Temmuz 2013 tarihleri arasında Kayseri’de yapılan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasına 72 ilden bin 030 erkek ve 650 bayan olmak üzere toplam bin 680 sporcu katılmıştır. Bilecik ilinden +59 kg’da Buse Hanife Devlez Türkiye 3.sü olmuştur. 29 kg’da Edanur Koç Türkiye 7.si olmuştur.

Tüm bu sporcularımız bizim ve ilimizin gurur kaynağı olmuşlardır. Kendilerini ve antrenörlerimizi bir kez daha kutluyor, tebrik ediyor, çalışmalarının ve başarılarının devamını diliyorum.”

Doyuk konuşmasının ardından sporcuları altınla antrenörler Songül Baş ve Mensur Düş’ü de çeşitli hediyelerle ödüllendirdi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam