BİLECİK’İN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ BURSA’DA KONUŞULACAK

BİLECİK’İN BUGÜNÜ VE GELECEĞİ BURSA’DA KONUŞULACAK

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda Bilecik için yapılacak olan bir ilki açıkladı. Bilecik’in bugünü,geleceği ve reklamının nasıl yapılacağı gibi konuların BEBKA destekli 2 gün sürecek bir programla Bursa’da gerçekleşecek olan bir toplantıda konuşulacağını belirten Yağcı, şöyle konuştu:

“Bilecik’te bir ilki daha gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle onu haber vermek istiyorum. Biliyorsunuz Bilecik’te daha önceden belirgin denemeler yaptık. Arama konferansları yaptık. Bilecik’in bugününü ve geleceğini tartışalım diyerek burada çeşitli sempozyumlar gerçekleştirdik. Bu işin Türkiye’mizde bir çok ilin yaptığı ve uluslar arası alanda da yapılan formatı, bu tür arama toplantılarının bulunulan yerde değil, ayrı bir mekana çekilerek muhatapları arasında tartışılarak yapılacak olan toplantılardır. Bu sene biz kalkınma ajansımızın da destekleriyle Bursa’da 2 günlük bir arama toplantısı gerçekleştireceğiz.

“Katılımcılar profesyonel isimler tarafından belirlenecek”

 Katılımcılarının şehrin dinamiklerine göre profesyonellerin seçtiği isimler olacak. Bunu da şundan söylüyorum; yarın başka arkadaşlar olmadığı zaman biz niye yokuz noktasında da bir alınganlık oluşmasın. Çünkü belirgin bir sayının ötesine geçilemiyor. Burada bir verimlilik oluşması açısından profesyonel isimlerin seçtiği bir katılımcı listesi oluşacak. Burada Bilecik’imizi tartışacağız. Hangi noktalarda marka şehir olmaya ilişkin olarak, sadece merkez olarak değil tüm ilçelerimizle birlikte hangi değerlerimizi ön plana çıkartmalıyız, bunların ne şekilde sunumunu yapmalıyız şeklinde düşüneceğiz. Artık Bilecik değerli arkadaşlar. Zaruretlerini yerine getirmiş, bu noktada yeni yönlerini belirleme noktasında olduk. Bu noktada hepinizin fikrine ve desteğine ihtiyacım var. Bunları el birliğiyle kararlaştırırsak, ben de varım bu işin içerisinde noktasında basınından en uç mahallemizdeki hemşehrimize kadar hepimiz destek olursak şehrimizin geleceğini çok daha iyi inşa ederiz. Tüm siyasi parti temsilcilerimiz, başkanlarımız orada olacaklar. Orada kendi fikirlerini koyacaklar. Bunu da en az yılda bir kere yapalım istiyoruz. Bu sene alınan kararları gelecek yıl orada yeniden değerlendirelim. Ne kadarını yapmışız, ne kadar olmuş şeklinde. Tüm zorluklara rağmen bir engelli dostu şehri olsun Bilecik. Bir çocuk dostu şehri olsun. Bir kadın dostu şehri olsun. Yeşillikler içerisinde insanların birbirlerini kırmadıkları, nezaket içerisinde yaşanan bir şehir olsun. Yaşam standardımızı en üst seviyelere çıkartalım. Bunun yanında tabi ekonomisi de güçlü bir şehir olsun.

Bu çerçevede özellikle önümüzdeki dönem şehrin planlanması noktasında ustalık dönemi dediğimiz bu dönemde daha kapsamlı çalışmalar yapacağız”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam