Bilecik’in Eğitimi Konuşuldu

Bilecik’in Eğitimi Konuşuldu

 

Toplantı öncesinde Bakan Avcı’nın 1963-1964 yıllarına ait ilkokul diploma defteri takdim edildi. Diploma Vali Halil İbrahim Akpınar tarafından takdim edildi.

İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Vali Halil İbrahim Akpınar, AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, İl Emniyet Müdür vekili Mehmet Topçu, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, kaymakamlar, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, şube müdürleri yer aldı.

Toplantı öncesinde konuşan Bakan Avcı, “Bilecik’te bu toplantıda özellikle Milli Eğitim Bakanlığı olarak Bilecik eğitimi konusunda, Bilecik’teki eğitim kurumlarımız ve hizmetlerimiz konusunda bir durum tespiti yapmak, sorunları yerinde tespit etmek ve çözüm önerilerini görüşmek üzere böyle bir toplantı düzenledik.

Milli Eğitim Bakanlığından arkadaşlarımız 3 gündür burada çalışıyorlar. Bilecik’te il merkezinde ve ilçelerde eğitim kurumlarımızın sorunlarıyla ilgili gerekli ön incelemeleri yaptılar, sorunları belirlediler, çözüm önerilerini geliştirdiler. Şimdi toplantıda Valimizin, Milletvekillerimizin, Rektörümüzün, Belediye Başkanımız, Kaymakamlarımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ve Şube Müdürlerimiz bir araya gelerek bu sorunları ve çözüm önerilerimizi elden geçireceğiz. Bu toplantının da Bilecik için hayırlara vesile olmasını diliyorum. İnşallah basınımızın da katkılarıyla el birliğiyle Bilecik’in sıkıntılarını çözeceğiz.” dedi.

Toplantı basına kapalı olarak devam etti. Toplantının ardından Bakan Avcı Bilecik’ten ayrıldı. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam