• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLECİK’İN FETHİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

BİLECİK’İN FETHİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA KUTLANDI

Şeyh Edebalı Türbesi'nde gerçekleştirilen kutlama törenlerine, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ertan Yıldız, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, AK Parti İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş ve vatandaşlar da katıldı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz,  burada yaptığı konuşmada,  Şeyh Edebali'nin söz ve nasihatlerinin önemsenmesi gerektiğini belirterek, onun kullandığı söylemlerin hala güncelliğini koruduğuna vurgu yaptı.

Edebali'nin, "Sabretmesini bil ki, vaktinden önce çiçek açmaz. Bir çiçeğe ne kadar su verirseniz verin, gübresini de verin, bakımını da verin ama zamanı gelmeden açmaz'" sözünü anımsatan Yılmaz, şunları söyledi:

 "İşte bu güzel hikmetli sözler ancak böyle bir büyükten çıkabilir. Hepsinden de önemlisi, biz devlet adamlarına veya her insana, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' diyor. Yani devletin asli unsuru insanı yaşatmak, insanına hizmet etmektir. İnsanına hükmeden devlet değil, insanına hizmetkâr olan devleti bundan daha güzel kimse ifade edemezdi. 700 yıl geçmiş ama eskimeyen bir söz. Modern toplumlar, insanın temel değer olduğuna şimdi geliyor."

Bilecik Valisi Halil İbrahim Akpınar da kentin, Türkiye'nin nüfus ve yüzölçümü bakımından en küçük illeri arasında olmasına rağmen, ekonomisiyle, sanayisiyle, tarihi ve turizm potansiyeliyle öne çıktığını kaydetti.

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI: BİLECİK BİRLİK VE BERABERLİK HAMURUNUN KARILDIĞI, SEVGİ VE HOŞGÖRÜNÜN HAKİM OLDUĞU MEKANDIR''

Belediye Başkanı Selim Yağcı ise Bilecik'in birlik ve beraberlik hamurunun karıldığı, sevgi ve hoşgörünün hâkim olduğu mekan olduğuğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Bilecik taşı mermer, toprağı seramik ve yaprağı ipek, kuruluş ve kurtuluşun beşiğidir. Bilecik, geçmişte olduğu gibi günümüzde de milli birlik ve beraberliğimizi ve ülkemizin gelişi noktasında nüfuzunun büyüklüğünü bilerek aldığından daha fazla üretim yapan ve ülkemizin muasır medeniyet yolculuğunda katkı sağlayan, çalışkan ve vatanperver insanların bulunduğu bir şehirdir. Göreve geldiğimiz günden itibaren muasır medeniyet seviyesi hedefinde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde bu şehre hizmet etmenin gayreti içerisindeyiz. Osmangazi ve Ertuğrul Gazi’nin ayağının izi olan bu topraklara hizmet etmek bizler için onur vericidir. Bilecik’in imar ve ihyası noktasında bu günün nesilleri olarak var gücümüzle fethin anlamına uygun şekilde çalıyoruz. Bilecik’e konulan her taşın birlik ve beraberlik içerisinde tüm kesimlerle ortak olarak konulan taş olarak görüyoruz. Ülkemizin geleceği için çok büyük bir anlam ifade ettiğini görüyoruz” dedi.

Kılıç kalkan ekibi ve Bilecik Belediyesi Mehter Takımının gösteri sunmasının ardından Bakan Yılmaz ve katılımcılar, Şeyh Edebali türbesini de ziyaret etti.

Kutlamalarda katılımcılara, pilav ve ayran ikramı yapıldı. (Bilecik Belediyesi)

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam