Bilecik’in Gözdesi Küçükelmalı Tabiat Parkı Cazibe Merkezi Olma Yolunda

Bilecik’in Gözdesi Küçükelmalı Tabiat Parkı Cazibe Merkezi Olma Yolunda

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Tekin, İlçede bulunan ve doğa tutkunlarını kendine hayran bırakan Küçükelmalı Tabiat Parkı’nın çalışmalarını inceledi.

Bilecik’te ve Türkiye’de cazibe merkezi olma yolunda yeni yatırımlarla daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya hazırlanan Küçükelmalı Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulunan Başkan Tekin, Tabiat Parkı’nın tamamlandığında Bilecik’in gözdesi ve çevre illerden misafir akınına uğrayan turizm cenneti haline geleceğini vurgulayarak; “Eşsiz bir sosyal tesis meydana getiriyoruz. Karavan ve çadır kampı, bisiklet yolları, yürüyüş yolları yapım aşamasında. Köy lokantamızın yapımı tamamlanmak üzere. Bungalov evlerimiz kurulacak. Yerleşik bir düzene kavuşmamız gerekiyordu. Çalışmalar bitince burası turizm cenneti olacak” ifadelerinde bulundu.

Bölgenin bir süre sonra “göletler diyarı” olarak anılacağının altını çizen Tekin, Bilecik Valiliği, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile belediyenin ortak çalışma yürüttüğünü bildirerek, parkın her bir karışının birbirinden değerli olduğunu anlattı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam